۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۸

وقف زمین مسکونی 250 مترمربعی برای احداث خانه عالم در شهرستان کامیاران

گروه اجتماعی: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از ثبت 250 متر زمین مسکونی برای احداث خانه عالم جهت انجام امورات دینی در روستای یغواثی از توابع کامیاران خبر داد.

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، با اشاره به اینکه روستای یغواثی از مناطق منفصل شهری شهرستان کامیاران است، اظهار کرد: وقف برای احداث خانه عالم یکی از ضروریات اساسی مساجد روستاهای استان کردستان است.

وی افزود: در این راستا جلیل کهریزی، واقف خیراندیش کامیارانی با نیت ساخت خانه عالم برای امام جماعت مسجد روستای یغواثی 250 مترمربع  زمین مسکونی را وقف کرده است.

حجت‌الاسلام نوروزی ارزش ریالی این زمین مسکونی را حدود 30 میلیون تومان دانست و بیان کرد: نبود خانه عالم در مسجد روستای یغواثی یکی از مشکلات اساسی مردم روستا بودکه خوشبختانه در حال حاضر با کمک این واقف خیراندیش زمین خانه عالم مهیا شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان یادآور شد: حضور روحانیون و ماموستایان در مساجد روستایی نیازمند وجود خانه عالم و امکانات و تسهیلات اولیه زندگی این مبلغان دین الهی بوده که امیدواریم با تبلیغات صورت گرفته اداره اوقاف و امور خیریه این امور نیز موردتوجه واقفان استان قرار گیرد.

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking