۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۳

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی:

بانک های خصوصی بایداعطای تسهیلات رونق تولید را باجدیت پیگیری کنند

بانک های خصوصی بایداعطای تسهیلات رونق تولید را باجدیت پیگیری کنند
اراک- معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: بررسی عملکرد بانک های خصوصی در استان نشان می دهد که هیچگونه اقدامی در راستای اعطای تسهیلات رونق تولید نداشته اند اما باید در این حوزه وارد شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، ظفر افشون پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با مدیران بانک های خصوصی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: با توجه به نام گذاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، انتظار می رود که بانک های خصوصی استان نیز در زمینه اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی به منظور رونق تولید همکاری و مساعدت کنند اما متاسفانه تاکنون هیچ همکاری در این خصوص نداشته اند.

وی افزود: منابع مالی استان بیش از آن که در دست بانک های دولتی باشد در اختیار بانک های خصوصی است و بانک های خصوصی که از سپرده های مردم این استان بهره می برند باید در راستای خدمت رسانی به منظور رونق اشتغال با جدیت وارد شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی بیان کرد: متاسفانه در سطح کشور نیز بررسی و آمارها نشان می دهد که مشارکت بانک های خصوصی در فرایند اعطای تسهیلات رونق به واحدهای تولیدی و صنعتی بسیار ناچیز بوده و متعاقبا در استان مرکزی نیز شاهد همین روند بوده ایم.

افشون تصریح کرد: ۳۳ جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در سال جاری در استان برگزار شده و با بانک های عامل رایزنی شده که خوشبختانه نتیجه این پیگیری ها اعطای تسهیلات بیش از سهمیه مصوب استان بوده و تا امروز به ۱۱۰درصد رسیده است.

وی خاطرنشان ساخت: طبق ارزیابی ها ۷۵درصد منابع بانک های خصوصی استان، در خارج از این استان به کار گرفته می شود که این وضعیت به هیچ عنوان مطلوب نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی افزود: اگر به دنبال ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در استان هستیم، باید در تعامل و هماهنگی با یکدیگر عمل کنیم و تمام بخش ها وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام دهند.

افشون یادآور شد: بانک های خصوصی باید در مشکلات مردم نیز همراه باشند، چرا که از منابع سپرده های مردم و امکانات این استان بهره می گیرند و از سوی دیگر باید بخشی نگری را حذف کنیم چرا که مشکلی را رفع نمی کند.

۶۹۱ واحد صنعتی استان مرکزی تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۹۱ واحد صنعتی در استان مرکزی مجموعا از ۴۸۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به منظور رونق و فعالیت مجدد بهره مند شدند.

افشون بیان کرد: از میزان مذکور ۳۷۱ واحد صنعتی به طور مستقیم از بانک های عامل، ۲۰۷میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: همچنین به ۳۲۰ واحد صنعتی نیز که از طریق ثبت نام در سامانه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست وام داشتند، ۲۷۹ میلیارد تومان تسهیلات اعطا شد.

وی تصریح کرد: تاکنون ۹۸۴ واحد صنعتی در استان مرکزی برای دریافت تسهیلات رونق تولید درخواست ارائه داده اند که از این میزان به ۶۹۱ واحد تسهیلات پرداخت شده و مابقی نیز در دست پیگیری و انجام است.

افشون خاطرنشان ساخت: تلاش داریم تمامی ۹۸۴ واحد صنعتی که در استان متقاضی دریافت تسهیلات رونق بودند تا پایان سال از آن بهره مند شوند.

منبع : مهر
website tracking