۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۳

امام جمعه درمیان:

آیت الله رفسنجانی تا آخرین روزهای عمر خود اهل عمل و وفاداری به نائب امام عصر(عج) بود

آیت الله رفسنجانی تا آخرین روزهای عمر خود اهل عمل و وفاداری به نائب امام عصر(عج) بود
امام جمعه درمیان گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی چه قبل از انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن تا آخرین روزهای عمر خود اهل عمل و وفاداری به نائب امام عصر(عج) بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه درمیان در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مسجد الرسول بازار برگزار شد، اظهار کرد: با همت شما مردم امام و شاگردان امام از جمله شهید مطهری، شهید بهشتی، مقام معظم رهبری و مرحوم هاشمی رفسنجانی این انقلاب به نتیجه رسید.

 

امام جمعه درمیان افزود: مرحوم هاشمی چه قبل از انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس و بعد از دفاع مقدس تا آخرین روزها و لحظه های عمر پر برکت خود اهل عمل، تعهد و پایبندی و وفاداری به نائب امام عصر(عج) بود.

 

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: در پیام تاریخی و سرشار از محبت و فیض مقام معظم رهبری به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی نشان دهنده این موضوع است که وی هم با ولایت و هم با مردم بود.

 

وی تصریح کرد: آیت الله رفسنجانی از زیر رگبارها تیغ ها و خنجر تهمت ها و تمسخرها سربلند بیرون آمد.

 

امام جمعه درمیان با بیان اینکه پیامبر اسلام فرمودند که ایمان دو بال دارد، یکی صبر و دیگری شکر است، اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی به صبر که یکی از اصول اسای دین است نیز وفادار بود.

 

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: همه من و شما باید مجتهد و فقیه شویم و خودمان احکام تکلیفی خود را بدانیم و اگر نتوانستیم به مرجع و فقیه مراجعه کنیم اما در اصول اعتقادی و مسائل اخلاقی هر فردی خودش ضامن باورهای خود است از باب حکم ارشادی موظف به امر به معروف و نهی از منکر هستیم.

 

وی گفت: رهبر انقلاب فرمودند در خیلی از مسائل با آیت الله رفسنجانی اختلافات اجتهادی داشتیم ولی ضمن وجود این مسائل رفاقت ما از بین نرفت و محبت وی تحت الشعاع وسوسه خناسان نسبت به بنده رو به کاستی نگذاشت.

 

امام جمعه درمیان با اشاره به سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) ابراز داشت: قانون نیابت در زیارت هم جاری است و از حضرت رضا(ع) روایت است که می فرمایند آن فردی که نمی تواند به زیارت من بیاید به نیابت از من می تواند خواهرم در قم را زیارت کند و این لقب پر افتخار معصومه را یک امام معصوم به حضرت فاطمه معصومه نسبت می دهد.

 

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه لقب بعدی که به حضرت معصومه نسبت می دهند کریمه اهل بیت است گفت: امام کاظم اولاد زیاد داشتند اما اینکه بعد از حضرت رضا(ع) یکی از دختران حضرت دارای این مقام برتر باشد جای تفکر و تدبر دارد.

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking