۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲

پیشمرگ مسلمان کرد شهید احمد خسروی/

ارجحیت دفاع از انقلاب اسلامی بر حضور در کنار خانواده

ارجحیت دفاع از انقلاب اسلامی بر حضور در کنار خانواده
شهید احمد خسروی برای دفاع از اسلام و انقلاب نوپای اسلامی به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شاخه بانه درآمد و برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) سلاح به دست گرفت و به مصاف مزدوران استکبار جهانی رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پیشمرگ روح الله، پیشمرگ مسلمان کرد شهید احمد خسروی در روز چهارم مهرماه سال 1308 در روستای خشکدره از توابع شهرستان بانه متولد شد و در فضای پاک زادگاهش و در میان خانواده‌ای متدین رشد و نمو یافت. پدرش خسرو و مادرش مریم نام داشت.


احمد به دلیل نبود امکانات آموزشی در زادگاهش و هم چنین مشکلاتی که سد راهش بود، هیچ گاه نتوانست وارد مدرسه شود و به همین دلیل خیلی زود مشغول کار در محیط روستا شد.


در همان سنین نوجوانی در صف اول نماز جماعت حضور پیدا می‌کرد و مورد اعتماد نمازگذاران بود. ثمره زندگی‌ اش چهار فرزند دختر بود که با تمام وجود به آن‌ها عشق می‌ورزید و هرگاه فرصتی پیش می آمد، دست همسر و فرزندانش را می‌گرفت و به دوستان و اقوام سرکشی می کرد و صله ارحام را به جای می‌آورد.


بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و حضور ناموجه گروهک های ضد انقلاب در کردستان، کاک احمد در حالی که بیش از پنجاه سال سن داشت، دست همسر و فرزندانش را گرفت و به همراه برادرش محمد به شهر بانه مهاجرت کرد.


کاک احمد برای دفاع از اسلام و انقلاب نوپای اسلامی به عضویت سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شاخه بانه درآمد و برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) سلاح به دست گرفت و به مصاف مزدوران استکبار جهانی رفت.


شهید احمد خسروی پس از ماه‌ها ایثار و از خود گذشتگی در روز بیست و سوم خرداد ماه سال 1363 در روستای شوی از توابع شهرستان بانه و در مصاف با دشمان خلق کُرد که ادعای خدمت به مردم مظلوم کرد را داشتند، خلعت زیبای شهادت را به تن کرد و آسمانی شد.

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking