۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

مبانی قرآنی انقلاب اسلامی در جامعه تبیین شود

مبانی قرآنی انقلاب اسلامی در جامعه تبیین شود
بیرجند- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید مبانی قرآنی انقلاب برای مردم تبیین شود، گفت: تمام ابعاد انقلاب پیوند با قرآن دارد که باید برای نسل جوان بازگو شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام کاظم لطفیان بعد از ظهر چهارشنبه در کمیته قرآنی ستاد دهه فجر استان اظهار کرد: کارهایی که تاکنون به اسم دهه فجر انجام شده است بیشتر کارهای زیرساختی بوده و به کارهای زیربنایی از جمله قرآن کمتر توجه شده است.

وی با انتقاد از اینکه تاکنون هیچگاه مبانی قرآنی انقلاب اسلامی را در جامعه مطرح نکرده ایم، بیان کرد: مردم به انقلاب اسلامی به عنوان یک حرکت سیاسی اجتماعی نگاه می کنند در حالی که تمام ابعاد انقلاب پیوند با قرآن دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید مبانی قرآنی انقلاب برای مردم تبیین شود، عنوان داشت:  این یک هنر است که باید کمیته قرانی آن را انجام داده و این کمیته باید سبک زندگی قرانی را حداقل در حوزه انقلابی گری برای مردم تبیین کنند.

لطفیان، استقامت، ولایت مداری، دشمن شناسی، دشمن ستیزی و استحکام درونی جامعه را از جمله مبانی قرآن عنوان کرد و گفت: جامعه امروز به این مبانی نیاز دارد و برای ترویج این مبانی کار سطحی جوابگو نیست.

سبک زندگی سیاسی و اجتماعی قرآنی به جامعه منتقل شود

وی ادامه داد: در همین راستا نیاز است تا در برنامه های دهه فجر سبک زندگی سیاسی و اجتماعی قرآنی را به جامعه منتقل کنیم چراکه امروز بیانی شیرین تر و جذاب تر از قرآن وجود ندارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه مؤسسات و مجامع قرآنی باید به اعلام موضع در جریانات سیاسی و اجتماعی اقدام کنند، بیان داشت: حوادث زیادی در جامعه روی می دهد که جامعه قرآنی کمتر در برابر آن موضع می گیرد و بنابراین اتخاذ موضع شفاف انقلابی جامعه قرآنی در همه مناسبت ها یکی از انتظارات است.

لطفیان با بیان اینکه قرآن در زندگی شهدا متجلی بوده ولی کمتر به آن توجه شده است، بیان کرد: مولد فرهنگ شهادت و شهید قرآنی بوده و شهید پرورده قرآن است که باید در این ایام فرهنگ شهادت و جهاد را برای مردم تبیین کنیم.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking