۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶

پیست اسکی نسار تنها تفریحگاه زمستانی مردم بیجار

پیست اسکی نسار تنها تفریحگاه زمستانی مردم بیجار
پیست اسکی نسار یکی از پنج تفریحگاه مشهور استان کردستان که در دامنه کوههای سر به فلک بیجار قرار دارد و هر ساله در فصل زمستان شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بیجار بام ایران ، پیست اسکی نسار بیجار استثنایی ترین پیـست اسکی کشور است چرا که مشـرف به شهر و دسترسی به آن آسان است . به علاوه طول و شیـب پیست به گونـه ای است که به راحتی می توان مسابقـات کشوری و بین المللی را در آن بـر گزار نمود.

این پیست در دامنه کوههای سر به فلک کشیده بام ایران شهر بیجار قرار گرفته که به عنوان تفریحگاه مردم در فصل زمستان است.

سابقه انجام ورزش اسکی در شهر بیجار به سال 1330 بر میگردد این پیست جزو پنج تفریح گاه مهم استان کردستان بشمار می آید. پیست بین المللی نسار بیجار اولین پیستی میباشد که برای رفاه حال ورزشکاران از طبیعت زیبای داخل شهر بهره میگیرد .

هر ساله با شروع بارش برف شاهد حضور چشمگیر مردم از اقصی نقاط کشور در این پیست هستیم اما متاسفانه نبود امکانات موجب بروز نارضایتی در بین ورزشکاران این رشته شده است.

یکی از موضوعاتی که موجب بروز مشکلات برای اسکی بازان حرفه ای در این پیست شده است،حضور تیوپ سواران در محدوده پیست می باشد که گاهی باعث بوجود آمدن حوادث جانی دلخراشی می گردد.

محصور نبودن محوطه پیست موجب می گردد تیوپ سواران در این قسمت قرار بگیرند و موجب بروز مشکلات جانی برای خود و دیگران می گردند و مشکل بوجود آمده در چند هفته قبل و بوجود آمدن مشکل ضربه مغزی برای یک جوان بیجاری مصداق بارز این مشکل است.

یکی از کارشناسان این هیئت در این خصوص گفت: در پیست های کشورهای اروپایی امکاناتی ومحل امنی برا ی تیوپ سواری طراحی وایجاد شده کنترل شده می باشد که احداث چنین مکانی مستلزم بودجه کافی میباشد.

وی افزود: ایجاد پیست پاتیناز و هاکی روی یخ در محدوده پیست اسکی نسار بیجار موجب رونق گردشگری در این منطقه می گردد.

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی تله سژ این پیست در مرداد ماه سال گذشته یکی از عوامل رونق این پیست بود که متاسفانه در حال حاضر بلااستفاده مانده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان چندی پیش از آغاز طرح مطالعاتی مجموعه گردشگری تفریحی نسار بیجارخبر داد که مهمترین آن راه انذازی تله سژ پیست اسکی در زمستان امسال است.
امیدواریم عملی شدن وعده های مسئولین با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود موجب اشتغالزایی و پر کردن اوقات فراغت نردم این دیار شود.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking