۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱

هم‌زمان با دهه فجر برگزار می‌شود:

نمایشگاه عرضه پوشاک اسلامی

گروه اجتماعی: معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم پوشاک اسلامی در ترویج فرهنگ استفاده از پوشاک اسلامی ضروری است و این نمایشگاه هم‌زمان با دهه فجر در استان برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، علی‌اکبر کبیری در جلسه ترویج عفاف و حجاب، مد و لباس در حوزه اصناف که پیش از ظهر امروز در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: برند سازی با حمایت از برند ایرانی - اسلامی در حوزه تولید پوشاک، استفاده از توان رقابتی و تحریک تقاضا، ترویج طرح‌های متناسب با فرهنگ اسلامی در واحدهای تولید پوشاک بخشی از سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است.
وی ادامه داد: تعریف رشته طراحی پوشاک در ساختار اتحادیه‌های پوشاک با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت از ایجاد و توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای ویژه پوشاک اسلامی و برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم پوشاک متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی و حمایت از روش‌های مختلف تبلیغاتی نیز از دیگر برنامه‌ها و سیاست‌های پیش‌بینی‌شده در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین عنوان کرد: هماهنگی و تعامل حوزه اصناف با نیروی انتظامی برای جلوگیری از عرضه کالاهای متعارض با فرهنگ اسلامی ضروری است و تمام اتحادیه‌های مرتبط با حوزه  پوشاک موظف هستند نهایت همکاری را با نیروی انتظامی استان در نظارت بر عرضه پوشاک غیر اسلامی و نامتعارف داشته باشند.
کبیری بیان کرد: تمام اتحادیه‌های تولیدکننده پوشاک موظف هستند این سیاست‌ها را در برنامه‌های سالانه خود منظور و گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یک‌بار به کمیته استانی  عفاف و حجاب ارسال کنند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم پوشاک اسلامی در ترویج فرهنگ استفاده از لباس و پوشاک اسلامی  ضروری است و در آینده نزدیک این نمایشگاه هم‌زمان با دهه فجر در استان برگزار خواهد شد  این در حالی است که برای حمایت از تولیدکنندگان پوشاک اسلامی در نمایشگاه‌های مد و پوشاک اسلامی، غرفه رایگان اختصاص خواهد یافت.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گفت: جلساتی با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان روسای اتحادیه‌های صنفی پوشاک و تولیدکنندگان برای تبیین و گسترش فرهنگ حجاب در واحدهای صنفی و تولیدی برگزارشده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به‌ضرورت برند سازی در  حمایت  و ترویج پوشاک اسلامی در جامعه اعلام کرد: تاکنون اقدامات خوبی در برند سازی کالاهای تولید استان در زمینه تولید باقلوا، شیرینی فروشی و غیره صورت گرفته است.
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking