۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۴

گلایه های مردمی از وضعیت تانکرهای سوخت پارک شده در جلوی شرکت نفت؛

صفوف تانکرهای سوخت در خیابان اصلی زابل / جان کودکان و عابرین از خیابان در معرض خطر قرار دارد

صفوف تانکرهای سوخت در خیابان اصلی زابل / جان کودکان و عابرین از خیابان در معرض خطر قرار دارد
حوادث ترافیکی در هر شهری وجود دارد و جان افراد زیادی را تهدید می کنند که در این راستا شناسایی و رفع بسیاری از عوامل این حوادث ضروری بوده تا از بروز تلفات جانی و مالی کاسته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  اوشیدا؛ سهل انگاری و غفلت در بروز بسیاری از حوادث ترافیکی و تصادفات نقش به سزایی دارد اما اکثر مردم فکر می کنند که اتفاق برای دیگران افتاده و اینکه این حادثه برای آنان پیش آید یا با غفلت خود سبب به خطر افتادن جان دیگران شوند حتی در ذهنشان هم نمیگنجد در حالی که حادثه همگان را تهدید می کند.

 


یکی از مسائلی که جان مردم را در شهرستان زابل تهدید می کند صفوف تانکرهای سوخت در خیابان اصلی و ورودی شهرستان زابل است به طوری که با وجود آن ها به دلیل عدم دید کافی سایر رانندگان احتمال بروز حوادث تلخ وجود دارد که در این راستا در طی روزهای گذشته چندین تماس دراین خصوص با پایگاه خبری اوشیدا از سوی مردم انجام شده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

هر لحظه احتمال بروز حوادث ناگوار وجود دارد

یکی از اهالی شهرستان زابل در تماس با خبرنگار اوشیدا عنوان کرد: خدمت ریاست شرکت نفت شکایتی دارم چرا که اگر دقت کرده باشید از فلکه رستم به طرف شرکت نفت تماما به پارکینگ ماشین های حمل سوخت مبدل شده است.

مصطفی ادامه داد: به دلیل پارک شدن تانکرهای سوخت در خیابان اصلی، همیشه برایم تعجب آور بود که چرا جایگاهی برای این ماشین ها قرار داده نشده است تا اینکه، امروز به تابلویی در کنار شرکت نفت برخورد کردم که بر روی آن عبارت "پارکینگ ماشینهای ..." نوشته شده بود.

وی افزود: با اینکه این چنین پارکینگی در شهر وجود دارد عجیب است که پارکینگ خالی است اما معبر اصلی مملو از تانکرهای سوخت است.

این شهروند تصریح کرد: در حال حاضر سوالم این است که آیا ناظری که رانندگان را ملزم به استفاده از پارکینگ و جایگاه کنند وجود ندارد یا اینکه، باید برای استفاده از آن نیز باید پول پرداخت شود.

مصطفی تاکید کرد: به دلیل پارک شدن ماشین های سنگین در خیابان، هر لحظه امکان دارد یکی از دانش آموزان مدارس به وسط خیابان آمده و با توجه به عدم دید کافی برای خودروهای عبوری به دلیل پارک غیر اصولی این تانکرها حوادث ناگوار رخ دهد.

تانکرهای سوخت کش جای زیادی را اشغال کرده اند

یکی دیگر از مخاطبان اوشیدا نیز گفت: نظم و انضباط از مهم ترین اصول هر شهر می باشد که در این راستا هر چیزی باید در سرجای خود قرار گیرد اما گویی این نظم در شهرستان زابل معنایی ندارد چرا که هیچ گاه تانکرهای سوخت را در جای اصلی و پارکینگ مشاهده نکرده و همیشه آنان را در خیابان می بینیم.حمید افزود: خیابان های شهرستان زابل از عرض کمی برخوردارند بنابراین وقتی این تانکرها در خیابان اصلی قرار می گیرند جای زیادی را اشغال می کنند و با این کار عبور و مرور را برای سایر وسایل نقلیه با دشواری همراه می کند.

وی تاکید کرد: به خاطر حفظ جان مردم و به ویژه کودکان انتظار می رود این تانکرها به پارکینگ منتقل شوند تا به دلیل عدم دید کافی برای سایر رانندگان شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking