۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۸

وضعیت هوای اراک ناسالم شد/ذرات معلق فراتر از حدمجاز

وضعیت هوای اراک ناسالم شد/ذرات معلق فراتر از حدمجاز
اراک- مسئول اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای شهر اراک روز چهارشنبه بیش از حدمجاز بوده و هوای این شهر در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

محمد کلاته در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شاخص کیفیت هوای شهر اراک در روز سه شنبه بیست و یکم دی ماه، ۸۹ بود که بیانگر وضعیت هوای سالم است.

وی افزود: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، صبح روز چهارشنبه نیز، ۱۷میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که کمتر از میزان خطر بود اما در ساعات منتهی به ظهر، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و به ۴۴میکروگرم رسید که در نتیجه وضعیت هوا ناسالم شد.

مسئول اداره کل محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: حد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوا، ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر اراک اعلام می شود.

کلاته خاطرنشان ساخت: شهر اراک از ابتدای سال جاری تاکنون، ۹۲روز آلودگی و هوای ناسالم، ۱۶۰ روز با هوای سالم و ۴۳ روز با هوای پاک را پشت سر گذاشته است.

ابراهیمی کارنامی تصریح کرد: از مجموع ۹۲ روز آلوده سال جاری، هوای اراک طی ۸۷ روز در وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس و پنج روز نیز در شرایط ناسالم برای تمام گروه های جمعیتی قرار داشته است.

وی افزود: کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، شرایطی است که برای کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان بار بوده و این افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.

منبع : مهر

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking