۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰

امام جمعه شهرستان سرپلذهاب:

کسب روزی حلال در ردیف جهاد فی سبیل الله است / لزوم اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی در روستاهای شهرستان

کسب روزی حلال در ردیف جهاد فی سبیل الله است / لزوم اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی در روستاهای شهرستان
امام جمعه شهرستان سرپلذهاب باتاکید بر لزوم اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی در روستاهای شهرستان گفت : کسب روزی حلال وتلاش برای امرار معاش خانواده دارای فضیلت بسیاری بوده و در ردیف جهاد فی سبیل الله است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در دیدار با مردم روستای آب باریک از توابع سرپل ذهاب اظهار داشت: تلاش در امر کسب روزی حلال وتامین امرار و معاش خانواده همچون شمشیر زدن در رکاب پیغمبراست و باید این مهم مورد توجه همگان قرار بگیرد.

 

وی به پرداخت زکات و خمس در بین کشاورزان تاکید کرد و افزود: پرداخت زکات اقدامی اساسی و مهم در جامعه به شمار می رود که باید با کسب درآمد حلال به این فرضیه الهی توجه شود.

 

امام جمعه شهرستان با بیان اینکه مساجد را کسانی آباد می‌کنند که به خدا ایمان دارند و جز خداوند از چیز دیگری نمی‌ترسند، افزود: مسجد نخستین نهاد اجتماعی مسلمانان است و پیامبر مسجد را به‌عنوان خاستگاه مسلمین قرار داد.

 

وی تاکید کرد: بهترین نقطه برای جلب رضایت و رسیدن به قرب الهی مساجد است و باید نسبت به مساجد، قرآن و اهل بیت بی تفاوت نباشیم و زمینه رشد و توسعه این جایگاه والا را در میان روستائیان با برگزاری برنامه های دینی ،مذهبی و فرهنگی فراهم سازیم.

 

فرماندارسرپل ذهاب در ابتدای این دیدار صمیمی اذعان داشت: روستای آب باریک در بخش مرکزی سرپل ذهاب دارای 70 خانوار و 370 نفر جمعیت می باشد که در دوران هشت سال جنگ تحمیلی یک جانباز،یک آزاده  و 8 شهید والامقام  تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

 

جهانبخش حیدری افزود: این روستا پتانسیل ها و ظرفیت های مهمی در حوزه کشاورزی دارد و بالغ بر 200 هکتار از اراضی آبی شهرستان در دست افراد توانمند و پرتلاش مردم روستای آب باریک می باشد که منبع درآمد مناسبی برای این خانوارها به شمار می آید.

 

 

وی خاطرنشان شد: با استفاده از منابع اعتباری دهیاریها بالغ بر یک هزار و 300 متر مربع سنگ فرش،210 متر جدول گذاری و بتن ریزی در این روستا به بهره برداری رسیده است و همچنین احداث شبکه توزیع و تغذیه گاز و بهره مند شدن مردم از نعمت گاز از دیگر خدمات عمرانی در این روستا می باشد.

 

حیدری در پایان گفت: تلاش خواهیم کرد با تزریق منابع مالی مورد نیاز وضعیت عمرانی و خدماتی روستاها به حد مطلوب برسانیم و با توسعه زمینه های اشتغال و تولید در بین روستائیان از مهاجرت به شهر جلوگیری شود.

 

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای 90هزار نفر جمعیت و 48کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking