۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶

مدیر کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

اختصاص ۳۰۰میلیون تومان اعتبار جهت آماده سازی چشمه های آبگرم بزمان

اختصاص ۳۰۰میلیون تومان اعتبار جهت آماده سازی چشمه های آبگرم بزمان
ایرانشهر - مدیر کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: جهت محوطه سازی وآماده سازی چشمه های آبگرم به صورت مجموعه ای با کلیه خدمات رفاهی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کامبیز مشتاق گوهری در سفر یک روزه به شهرستان بزمان از آثار تاریخی، میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

در این سفر مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از مناطق آبگرم شهرستان بزمان، محوطه تاریخی اسپیدژ و کارگاه صنایع دستی شهرستان بزمان دیدن کرد.

همجنین جلسه شورای اداری شهرستان بزمان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان، معاونت صنایع دستی این اداره کل، امام جمعه، بخشدار و اعضای شورای شهر بزمان در دفتر بخشدار بزمان برگزار شد.

مشتاق گوهری در این نشست با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان در سال ۹۶ به عنوان مقصد گردشگری ایرانیان انتخاب شده است، اظهار داشت: شهرستان بزمان دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی است که متاسفانه تاکنون کمتر به آن توجه شده است.

وی افزود: با وجود محیط های تاریخی فراوان در این منطقه میراث فرهنگی استان برنامه ای منظم برای طرح مطالعات باستان شناسی ویژه جهت کاوش در محیط های تاریخی این شهرستان را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم با همکاری بخشداری بزمان، شهرداری و بزرگان و معتمدین منطقه اقامت های بوم گردی درمنطقه راه اندازی شود، تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی نیز آمادگی دارد تا در امر رونق این اقامتگاه ها یاری رسان مسئولین منطقه باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از بزمان بعنوان محورگردشگری شهرستان ایرانشهر یاد کرد و افزود: راه اندازی این اقامت های بوم گردی در منطقه کمک شایانی به تکمیل اقامتگاه اسپیدژ به صورت یک مکان پژوهشی، موزه محلی و یک مجموعه گردشگری به همراه مکانی جهت استقرار گردشگران و باستان شناسانی که برای کاوش به بزمان سفر می کنند، خواهد کرد.

وی با اشاره به ظرفیت صنایع دستی در منطقه افزود: منطقه تاریخی بزمان دارای صنایع دستی فراوانی از جمله حصیر بافی، سوزن دوزی و سکه دوزی است که می توان با تجهیز کارگاه های صنایع دستی این شهرستان گام مهمی در امر اشتغال برداشته شود.

وی با اشاره به ظرفیت چشمه های آبگرم این منطقه اظهار داشت: شهرستان بزمان دارای چشمه های آب گرم زیادی با خواص درمانی است که متاسفانه تاکنون مورد بی مهری قرار گرفته است.

مشتاق گوهری ادامه داد: می توانیم با جذب سرمایه گذار در این زمینه و واگذاری این مناطق به بخش خصوصی گام اساسی در جهت رونق هر چه بیشتر این منطقه و ایجاد استراحتگاه هایی در کنار این چشمه های آبگرم بر داریم.

وی اذعان داشت: جهت محوطه سازی و آماده سازی چشمه های آبگرم به صورت مجموعه ای با کلیه خدمات رفاهی بیش از  ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده که انشالله به همین زودی کار عملیاتی آن آغاز خواهد شد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking