۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند:

مرکز مطالعات استراتژیک از ضروریات برای خراسان جنوبی است

مرکز مطالعات استراتژیک از ضروریات برای خراسان جنوبی است
بیرجند- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند خواستار تأمین اعتبار برای ایجاد مرکز مطالعات استراتژیک استان شد و گفت: این مرکز یکی از ضروریات برای خراسان جنوبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن احتشام در جمع اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند با معاونت امور استان های اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: عدم پرداخت مشوق های صادراتی انگیزه تولیدکنندگان را کاهش داده است.

وی با اشاره به صدور کارت بازرگانی بیان کرد: جوان بودن تجار خراسان جنوبی، سخت گیری های ادارات دولتی اعم از تامین اجتماعی و امور دارایی و عدم پرداخت جوایز صادراتی انگیزه تولیدکنندگان را برای تمدید کارت های بازرگانی کاهش داده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند ادامه داد: اغلب صادرکننده ها و تجار خراسان جنوبی افرادی جوان بوده و قدرت ریسک برای ورود به بازارهای جهانی را ندارند.

وی از برگزاری کلاس های آموزشی برای تجار خبر داد و اظهار کرد: در بخش آموزش برای آشنایی تجار با کارت های بازرگانی اقدامات خوبی انجام شده است.

احتشام با بیان اینکه همچنین در نمایشگاه های بزرگ از جمله کابل، هرات شرکت کردیم، افزود: این اقدامات با هدف بازار سازی، کمک به توسعه صادرات و انگیزه کسب و کار در تجارت انجام شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه تجارت الکترونیک، گفت: برخی از تجار در مرز کار می کنند و برای بخش های الکترونیکی و کامپیوتری خود دچار مشکل هستند.

وی ادامه داد: در این راستا اتاق بازرگانی بیرجند زمینه لازم برای آن دسته از افرادی که توانایی انجام تجارت الکترونیک را دارند را فراهم کرده و کمک های سطحی به آن ها می دهد.

احتشام با ابراز خرسندی از فعالیت همکاران اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: خوشبختانه فضای همدلی و همکاری خوبی در این اتاق حاکم است.

وی تعامل اتاق بازرگانی بیرجند را الگویی مناسب معرفی کرد و افزود: اگر اتاق ها نقش خود را دقیق ایفا کنند بسیاری از افراط ها بر طرف می شود.

احتشام ادامه داد: همچنین کمیسیون های حوزه کشاورزی و صنعت و شورای گفت و گو برای حل مشکلات فعالان اقتصادی به صورت مداوم برگزار می شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند خواستار تأمین اعتبار برای ایجاد مرکز مطالعات استراتژیک استان شد و گفت: این مرکز یکی از ضروریات برای خراسان جنوبی است.

احتشام بیان کرد: استان های محرومی نظیر خراسان جنوبی که دارای فقر زیرساختی هستند بیش از سایر استان ها نیازمند ایجاد مرکز مطالعات استراتژیک هستند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking