۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی:

۹۷درصد سهم مصوب درآمدهای وصولی استان مرکزی محقق شد

۹۷درصد سهم مصوب درآمدهای وصولی استان مرکزی محقق شد
اراک-مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۷درصد سهم مصوب درآمدهای وصولی استانی و ملی استان مرکزی محقق شده است.

حسن میرزاخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۲۲ هزار و ۶۴۷ میلیارد ریال درآمد استانی و ملی در ۹ ماهه امسال در این استان وصول شده که با کسب این درآمدها ۹۷ درصد سهمیه مصوب درآمد استان در سال جاری تحقق یافته است.

وی افزود: از مجموع ۲۲هزار و ۶۰۰میلیارد درآمد وصولی استان، ۱۲هزار و ۸۲۴ میلیارد ریال از محل وصولی درآمدهای ملی و ۹هزار و ۸۲۳ میلیارد ریال از محل درآمدهای استانی حاصل شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی بیان کرد: طی سال جاری تاکنون درآمدهای ملی استان یکصد و ۱۶درصد و درآمدهای استانی یکصد و یازده درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

میرزاخانی تصریح کرد: درآمدهای وصولی استانی در سال جاری حدود یک و نیم برابر سهم مصوب و مقرر برای استان مرکزی بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: این میزان درآمد از محل درآمدهای عمومی مستقیم و غیرمستقیم، درآمد حاصل از فروش کالا و خدمات، درآمدهای حاصل از جرایم و تخلفات، درآمدهای حاصل از مالکیت دولتی و... است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی با اشاره به سرمایه گذاری های خارجی انجام شده در استان اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۳۹ مورد سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی اجرا و عمده این موارد از سوی سرمایه گذاران اروپایی انجام شده است.

وی افزود: سرمایه گذاری های خارجی در استان مرکزی عمدتا در حوزه صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی، فلزات، ماشین سازی، ساختمانی، صنایع غذایی و بهداشتی بوده است.

میرزاخانی یادآور شد: استان مرکزی به علت شرایط ویژه ای که از نظر جغرافیایی، نزدیکی به پایتخت و همجوار بودن با چند استان مهم کشور دارد، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی است و باید شرایط برای رشد سرمایه گذاری ها در این استان، بیش از پیش فراهم شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: مطابق با آخرین ارزیابی که در سال۹۴ به انجام رسیده، استان مرکزی در میان استان های صنعتی کشور رتبه نخست شرایط محیطی مناسب برای فعالان کسب و کار را دارد.

میرزاخانی افزود: همچنین در رده بندی و ارزیابی کلی که در مورد ۳۱ استان کشور صورت پذیرفته استان مرکزی از نظر فضای کسب و کار حائز رتبه چهارم شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: یکی از اقداماتی که اقتصاد مقاومتی را تحقق می بخشد و باید در اولویت قرار گیرد، زمینه سازی برای رشد سرمایه گذاری در استان و جلب مشارکت بخش خصوصی است.

وی تاکید کرد: اقداماتی که برای جذب سرمایه‌گذار انجام می‌شود باید به صورت هماهنگ و هدفمند انجام شود تا بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی بیان داشت: با ظرفیت هایی که استان مرکزی در حوزه فعالیت های تولیدی، صنعتی و اقتصادی دارد زمینه به خوبی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم است که قطعا رشد درآمدها و بهبود فضای کسب و کار در استان و کشور و ارزآوری را به دنبال خواهد داشت.

منبع : مهر
website tracking