۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) الشتر:

۱۰۰ کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان الشتری اهدا شد

۱۰۰ کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان الشتری اهدا شد
خرم آباد - مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) الشتر از اهداء ۱۰۱ کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان الشتری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اشرف جهانیان در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال کمک هزینه ازدواج به صورت بلاعوض به ۱۰۱ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) الشتر پرداخت شده است.

وی ادامه داد: با تعاملی که با موسسات عام المنفعه و خیران در سطح شهرستان صورت گرفت و همچنین اعتبارات تخصیصی کمیته امداد، ۱۰۱ نفر از نوعروسان راهی خانه بخت شده اند و ۱۶۵ نفر از متقاضیان نیز در نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج هستند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) الشتر بیان کرد: ازدواج در روحیه انسان تاثیر خوبی دارد و اگر ازدواج در چهارچوب درستی نباشد آرامش را در زندگی به هم می زند.

جهانیان اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای ترویج و تسهیل سنت حسنه ازدواج، تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از شیوع آسیب های فردی و اجتماعی در بین جوانان در شرف ازدواج و زنان سرپرست خانوار خدمات مختلفی توسط مشاوره کمیته امداد و اساتید حوزه و دانشگاه در زمینه بهداشت خانواده، مباحث دینی و اخلاقی، روش های همسرداری، عفاف و حجاب و... به صورت رایگان برای نوعروسان و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش برگزار می کند.

وی تصریح کرد: برای تداوم زندگی مشترک نوعروسان تحت حمایت و همسران نوعروسان تحت‌حمایت در صورتی‌که شغلی نداشته باشند می‌توانند به کمیته امداد مراجعه و در صورت دارا بودن شرایط از تسهیلات قرض‌الحسنه این نهاد برای اشتغال استفاده کنند.

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان الشتر گفت: آمارطلاق بین مدجویان تحت حمایت نسبت به افراد جامعه درصد پایین تری دارد واین نتیجه خدمات و آموزش هایی است که به صورت رایگان قبل و بعد از ازدواج در اختیار نوعروسان تحت حمایت در زمینه های مختلف  قرار می گیرد.
 

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking