۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱

جمع آوری یک میلیارد و 800 میلیون ریال زکات در ایرانشهر

گروه اجتماعی: مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون، یک میلیارد و 800 میلیون ریال زکات در این شهرستان جمع‌آوری شده است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سیستان وبلوچستان، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد تراقویی، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر، گفت: از ابتدای امسال تاکنون، یک میلیارد و 800 میلیون ریال زکات در این شهرستان جمع‌آوری شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر بیان کرد: پرداخت زکات از واجبات الهی و از سنت‌های حسنه است که نقش بسزایی در کمک به نیازمندان و فقرا دارد.
وی با اشاره به نقش مهم علما، ائمه جمعه و جماعات، معتمدان و ریش سفیدان در ترویج فرهنگ پرداخت زکات، افزود: از ابتدای امسال تا کنون افزون بر 35 نشست با هدف ترویج فرهنگ پرداخت زکات در سطح شهرستان ایرانشهر برگزار شده است.
تراقویی بیان کرد: زکات های جمع آوری شده برای رفع مشکلات نیازمندان و تأمین نیازهای ضروری آنان در بخش‌های تعمیر مسکن، ساخت حمام و سرویس‌های بهداشتی و بیماران صعب العلاج هزینه می‌شود.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر با بیان اینکه باید تعهد و انگیزه دینی برای اجرای احکام الهی ایجاد و تقویت شود، اظهار کرد: زکات حکمی الهی است که در صورت پرداخت آن از سوی افراد، بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه حل می‌شود.
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking