۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۹

فرماندار بانه:

مبارزه با بی سوادی نیازمند کار فرهنگی است

مبارزه با بی سوادی نیازمند کار فرهنگی است
فرماندار بانه گفت: مبارزه با بی سوادی در شهرستان بانه نیازمند کار فرهنگی می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آرباباخبر، راشد عذیری ظهر امروز در جلسه پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بانه که با حضور امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از اعضای این ستاد برگزار شد اظهار داشت: بسته‌های تشویقی که برای ترغیب بی سوادان و کم سوادان به علم آموزی در نظر گرفته می شود خوب است اما  باید این بسته ها  از مبادی قانونی و با  ردیف اعتباری کاملا تعریف شده صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه سواد آموزی یک کار فرهنگی است افزود: برای ریشه کن کردن بیسوادی و کم‌سوادی در شهرستان بانه باید کارهای فرهنگی در اولویت قرار داشته باشند.


عذیری کار کردن در حوزه سواد آموزی و تلاش برای ریشه کن کردن بی سوادی را یک کار سخت و طاقت فرسا دانست و گفت: برای تحقق این مهم نیاز به یک تلاش و اراده جمعی است بطوریکه می توان گفت: ریشه کن کردن بی سوادی در شهرستان بانه نیازمند اراده جمعی و کار فرهنگی می باشد.

فرماندار و رئیس ستاد پشتیبانی سواد آموزی شهرستان بانه با اشاره به اینکه خروجی کلاسهای سوادآموزی برای ما بسیار حائز اهمیت است افزود: روال کار در دستگاه های دولتی و محیط اجتماعی آن جامعه ای که بیشترین اقشار آن را جمعیت با سواد تشکیل می دهند به مراتب بهتر از دیگر جوامع می باشد.

وی بر اولویت قرار دادن کارهای فرهنگی در ریشه کن شدن بیسوادی و کم سوادی تاکید کرد و گفت: ما با کمک دهیاران و مراکز بهداشتی درمانی در سطح روستاها می‌توانیم افراد بیسواد روستاها را شناسایی و به امر سواد آموزی تشویق کنیم. 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking