۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر:

تشییع مرحوم هاشمی صحنه همدلی انقلابی مردم بود

تشییع مرحوم هاشمی صحنه همدلی انقلابی مردم بود
دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تأکید بر اینکه ضد انقلاب از هر فرصتی استفاده می‌کند تا تفرقه ایجاد کند گفت: تشییع مرحوم هاشمی صحنه همدلی انقلابی مردم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا صفرپور دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار دانشجوخبر در ارتباط با شاخصه‌های اخلاقی مرحوم هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: ایشان را نباید در یک برهه خاص و نقطه‌ای نگریست بلکه باید طول زمان عمرشان را به‌طور پیوسته بررسی کرد.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: نباید از بخش‌هایی از زندگانی مرحوم هاشمی چشم پوشی کرد چرا که زندگی ایشان در بردارنده تاریخی است که مردم و جوانان امروز می‌توانند از تجربه‌های آن استفاده کنند و از اتفاقات پیش آمده درس عبرت بگیرند.

وی در ادامه بیان داشت: بدون شک ایشان در دوران انقلاب یکی از اصلی‌ترین مبارزان علیه رژیم ستمشاهی و از یاوران امام خمینی (ره) بود که وجودشان در به ثمر رسیدن این انقلاب تأثیر فراوانی داشت.

صفرپور در ادامه به تمجید از ویژگی صداقت هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: صداقت در گفتار یکی از ویژگی‌های بارز ایشان است. مرحوم هاشمی ظاهرسازی را قبول نداشتند و این موضوع، مسئله‌ای است که امروزه متاسفانه در برخی از کسانی که دارای مسئولیتی هستند مشاهده می‌شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: چه خوب و یا چه بد، چه درست و یا چه غلط،  آن چه که انجام داده‌اند و به آن اعتقاد دارند را به صراحت به زبان می آوردند به گونه‌ای که ما در کتاب خاطرات ایشان شاهد بیان مسائلی از زندگی شخصی و زندگی سیاسی مرحوم هاشمی بدون محافظه کاری و حفظ ظاهر هستیم.

وی از خداوند خواستار مغفرت مرحوم هاشمی رفسنجانی شد و ادامه داد: ایشان دیگر در بین ما نیستند و باید به خاطر زحمات انقلابی‌شان از خداوند برایشان آرزوی مغفرت و رحمت کنیم اما از آنچه که در طول حیاتشان گذشت نباید به سادگی عبور کرد و باید به عنوان بخشی از تاریخ مورد بررسی و واکاوی قرار بگیرد.

صفرپور به تمجید از حضور یکپارچه و متحد مردم ایران اسلامی در تشییع جنازه هاشمی پرداخت و یادآور شد: تشیع جنازه ایشان همراه با اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری به ابزاری برای ابراز وحدت ما تبدیل شد و جهانیان نیز یکپارچگی ما را مشاهده کردند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پایان خاطرنشان کرد: یقینا ضد انقلاب از هر فرصتی استفاده می‌کند تا تفرقه ایجاد کند اما بدون شک مردم انقلابی ما که عرصه‌های باشکوه مختلفی را رقم زده‌اند، یک بار دیگر و با حفظ وحدت و پیروی از ولایت، صحنه‌ای دیگر از همدلی انقلابی را به نمایش گذاشتند.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking