۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲

آیت‌الله هاشمی؛ شخصیتی انقلابی و اسوه صبر در مقابل ناملایمات

گروه اجتماعی: امام جمعه شهرستان سراوان گفت: آیت‌الله هاشمی، چهره‌ای انقلابی، شخصیتی استثنایی و اسوه صبر و استقامت در مقابل ناملایمات بودند؛ ایشان چه در دوران قبل از انقلاب و چه پس از آن، خدمتگزاری واقعی برای اسلام و مسلمین بودند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سیستان وبلوچستان، حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان، امام جمعه شهرستان سراوان، در مراسم گرامیداشت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که 21 دی‌ماه با حضور مسؤولین و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، گفت: خداوند در آیه 57 سوره مبارکه عنکبوت می‌فرماید « كُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنا تُرْجَعُونَ»، هر نَفْسى طعم مرگ را می‌چشد، پس از آن به سوى ما برمى گرديد.
وی با بیان اینکه از دست دادن عزیزان، مصیبت بزرگی است، افزود: غم رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، یار و همسنگر قدیمی امام و رهبری، تداعی کننده ارتحال حضرت امام خمینی(ره) است.
امام جمعه شهرستان سراوان بیان کرد: آیت‌الله هاشمی، چهره‌ای انقلابی، شخصیتی استثنایی و اسوه صبر و استقامت در مقابل ناملایمات بودند؛ ایشان چه در دوران قبل از انقلاب و چه پس از آن، خدمتگزاری واقعی برای اسلام و مسلمین بودند.
وی با اشاره به اینکه آیت‌الله رفسنجانی یکی از مفسران قران کریم بودند، ادامه داد: ایشان آیات قرآن را به صورت موضوعی تفسیر می‌کردند که این تفاسیر را در طول دوران زندان و شکنجه رژیم منحوس پهلوی آماده کرده‌اند.
دهقان تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی لقب « سردار سازندگی» گرفتند، چون در دوران پس از جنگ، که خسارات و خرابی‌های زیادی برای ایران اسلامی به جای گذاشته بود، ایشان با پشتکار و مجاهدت، به سازندگی و آبادانی کشور روی آوردند تا آثار جنگ، ترمیم شود.
امام جمعه شهرستان سراوان افزود: ایشان در هر منصبی که فعالیت کردند، از جمله ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، منشأ خیر و برکات بودند.
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking