۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱

مؤسسه قرآنی نورالحکمت اراک تعطیل شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: کریمی مهرآبادی با اشاره به 4 سال فعالیت مؤسسه قرآنی نورالحکمت گفت: متأسفانه به دلیل نداشتن فضای فیزیکی برای برگزاری کلاس‌ها با وجود 150 قرآن‌آموز، توان ادامه کار را نداریم و به نوعی در حال حاضر مؤسسه تعطیل است.
اعظم کریمی مهرآبادی، مدیر مؤسسه قرآنی نور‌الحکمت اراک، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، گفت: مؤسسه قرآنی نورالحکمت حدود چهار سال فعالیت داشت اما به دلیل نداشتن مکان مناسب در حال حاضر غیرفعال است.
کریمی مهرآبادی با اشاره به تأسیس مؤسسه در سال 91 تصریح کرد: تهیه مکان و فضای آموزشی بر عهده خود مؤسسه است چهار سال نیز به هر طریقی بود این مشکل را رفع کردیم اما متأسفانه در حال حاضر به دلیل نداشتن بودجه کافی قادر نیستیم فعالیت مؤسسه را ادامه دهیم و به نوعی تعطیل هستیم.
وی با اشاره به فعالیت‌های مؤسسه در چهار سال اخیر گفت: آخرین کلاس‌هایی که برگزار کردیم در ایام محرم و صفر امسال بود، صاحب خانه به ما اجازه داد در این ایام کلاس‌ها را در رشته‌های تجوید و قرائت برگزار کنیم. سابق بر این در رشته‌های مفاهیم، روخوانی، روانخوانی و حفظ در گروه سنی کودکان نیز با مشارکت150 قرآن‌آموز فعالیت داشتیم.
مدیر مؤسسه قرآنی نور‌الحکمت اراک ادامه داد: فضای فیزیکی ما برای برگزاری کلاس، حسینیه یکی از مساجد بود و بنابر هزینه‌هایی که مسجد داشت کرایه‌ای از ما می‌گرفتند در این حسینیه کلاس‌های بسیج هم برگزار می‌شد و تداخل کلاس‌ها برای ما مشکل‌ساز بود و باعث می‌شد قرآن‌آموزان تمرکز لازم را در کلاس نداشته باشند.
کریمی مهرآبادی در پایان گفت: همچنین این کلاس‌ها فاقد امکانات آموزشی بود و از امکانات حسینیه استفاده می‌کردیم در نهایت عذر ما را خواستند و بعد از آن نیز به دلیل نداشتن توان مالی نتوانستیم فضای آموزشی و امکانات لازم را فراهم کنیم، اگر خیرین در این زمینه کمک حال ما باشند مجدداً آموزش قرآن را از سر می‌گیریم.
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking