۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰

اخبار پلیس/

کشف داروهای ممنوعه در استان کرمانشاه

کشف داروهای ممنوعه در استان کرمانشاه
کرمانشاه- رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه از کشف محموله داروهای ممنوعه به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمدرضا امیری" اظهارداشت: درپی کسب اطلاعاتی مبنی بر اینکه یک محموله داروهای ممنوعه قاچاق از کشور عراق وارد شهرستان کامیاران شده و قاچاقچیان قصد انتقال آن به استان های مرکزی کشور را دارند، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: پس از مشخص شدن ساعت و مسیرهای حرکت محموله، گروهی از ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی کرمانشاه به مسیرهای مورد نظر اعزام شده و در نهایت یک دستگاه خودرو سمند حامل کالای قاچاق را متوقف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پس از بازرسی خودرو، ۱۹۳ هزار عدد قرص ممنوعه به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کشف شد.

کشف ۵۵۰ قطعه پرنده زینتی قاچاق در کرمانشاه

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از کشف ۵۵۰ قطعه طوطی برزیلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "رضا شیرزادی" گفت: روز گذشته اکیپی از ماموران گشت یگان امداد در حین گشت زنی در میدان کیهانشهر به یکدستگاه پراید مشکوک می شوند و نسبت به توقیف خودروی مورد نظر اقدام کردند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران در بررسی از خودرو، ۵۵۰ قطعه طوطی برزیلی قاچاق کشف و ضبط کردند.

سرهنگ شیرزادی عنوان کرد: در بررسی بیشتر توسط ماموران و بازجویی های فنی، مشخص شده متهمی این پرندگان زینتی را از کشور عراق وارد کشور کرده اند.

وی ضمن اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای متهمان و تحویل به دادسرا، اظهار داشت: بنا به نظر کارشناسان ارزش این محموله قاچاق بیش از ۷۲۰ میلیون ریال برآورد شده است و پرندگان زینتی جهت بازگشت به دامن طبیعت تحویل اداره محیط زیست و منابع طبیعی شدند.

سارقان حرفه ای با ۲۰ مورد سرقت در دام پلیس

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری سارق حرفه ای و سابقه دار منازل مسکونی و قطعات خودرو در شهرستان کرمانشاه با ۲۰ مورد سرقت خبر داد.

سرهنگ شیرزادی در تشریح این خبر گفت: در اجرای تداوم تشدید اقدامات پیشگیرانه سرقت و انجام گشت های هدفمند ماموران کلانتری ۲۴ الهیه، در پی وقوع ۲ مورد سرقت مشابه از انباری در سطح شهر کرمانشاه موضوع بصورت ویژه و عملیاتی در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی میدانی و کنترل دوربین های مداربسته اطراف محل سرقت و جمع آوری اطلاعات مردمی، پلیس این شهرستان در کوتاه ترین زمان موفق به ترسیم چهره و شناسایی سارق انبار شده که سریعا اقدام به اخذ دستور قضایی برای دستگیری متهم نمود.

سرهنگ شیرزادی در ادامه افزود: اکیپی ویژه از ماموران به آدرس متهم مراجعه و پس از زیر نظر گرفتن محل و به محض ورود سارق به مخفی گاه در اقدامی عملیاتی و ضربتی قبل از هر اقدامی وی را دستگیر می کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه سارق فردی میانسال و سابقه دار بود، تصریح کرد : متهم در بازجویی های فنی ماموران به ۲۰ مورد سرقت منازل مسکونی، انبار، قطعات خودرو، کابل و سیم برق در شهرستان کرمانشاه اعتراف نمود که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد

عامل تیراندازی در اسلام آباد غرب دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آباد غرب از دستگیری عامل تیراندازی در یکی از محله های این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "بهروز سرتیپ نیا" گفت: برابر اعلام مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ شهرستان مبنی بر وقوع یک مورد تیراندازی در یکی از محله های شهرستان موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته عامل تیراندازی شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و یک قبضه اسلحه غیر مجاز به همراه یک تیغه خشاب از آنان کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه در این رابطه پرونده تشکیل و به مراجع قضایی تحویل داده شد، خاطرنشان کرد: در بررسی ها مشخص شد که دلیل این تیر اندازی اختلافات شخصی بوده است.

سرهنگ سرتیپ نیا عنوان کرد: انتظامی شهرستان اسلام آباد غرب با اقتدار تمام با افرادی که اقدام به ایجاد ناامنی و رعب و وحشت در شهرستان کنند برخورد قاطع و قانونی می کند.

وی با اشاره به اینکه امنیت یک تولید اجتماعی است و شهروندان باید به سهم خود در تولید امنیت در جامعه با پلیس مشارکت کنند، از مردم خواست هر گونه اخبار و اطلاعات را با پلیس در میان بگذارند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking