۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰

در راستای پیشگیری و مراقبت از آنفولانزای فوق حاد پرندگان؛

سد گاوشان توسط دامپزشکی کرمانشاه و کردستان مورد بازدید قرار گرفت

سد گاوشان توسط دامپزشکی کرمانشاه و کردستان مورد بازدید قرار گرفت
کرمانشاه- در راستای پایش و مراقبت بیماری آنفلو انزای فوق حاد پرندگان، دریاچه پشت سد گاوشان توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان های کرمانشاه و کردستان مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا حیدری رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه امروز چهارشنبه  در جمع خبرنگاران اظهار داشت:سد گاوشان به منظور پایش و مراقبت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به همراه دکتر پارسافر رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان کردستان مورد بازدید قرار گرفت.

دکتر حیدری تصریح کرد: آب موجود در مخزن سدها و دریاچه ها موجب جاذبه های خوبی برای پرندگان مهاجر هستند که نقش مهمی در انتقال برخی بیماری ها به طیور بومی و صنعتی دارد.

هیچ تلفاتی از پرندگان در سد گاوشان مشاهده نشد

به گفته رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، در این بازدید -که با استفاده از قایق صیادی، سطح دریاچه پشت سد و حواشی آن مورد بررسی قرار گرفت- خوشبختانه تلفاتی از پرندگان مشاهده نشد.

دکتر حیدری در ادامه گفت: از صیادان ماهی مستقر بر روی دریاچه پشت سد نیز سوالاتی مبنی بر وجود تلفات پرندگان در سد پرسیده شد که هیچ یک وجود موردی از تلفات را تایید نکردند. البته شماره های تلفن ضروری نیز در اختیار آنها قرار داده شد تا در صورت مشاهده هرگونه تلفاتی در اسرع وقت نزدیک ترین شبکه دامپزشکی را مطلع کنند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking