۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸

در گفت و گو با مهر مطرح شد؛

تمرکز خدمات در باغستان شهریار دشوار است

تمرکز خدمات در باغستان شهریار دشوار است
شهریار-رئیس شورای اسلامی شهر باغستان گفت:باغستان به عنوان یکی از پرجمعیت ترین شهرهای شهرستان شهریار،از چهار لکه جمعیتی تشکیل شده و همین موضوع،تمرکز خدمات را در شهر اشاره شده دشوار ساخته است.

سعید علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به موقعیت خاص منطقه ای باغستان در شهرستان شهریار اظهار داشت:منطقه مذکور با ۱۲۰هزار نفر جمعیت، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این محدوده به شمار می رود که ارائه خدمات برای چنین حجم انبوهی از جمعیت با پیچیدگی های خاصی همراه است.

رئیس شورای اسلامی باغستان عنوان کرد:یکی دیگر از دشواری های جدی در حوزه ارائه خدمات به مردم ساکن در این شهر، به موقعیت جغرافیایی این خطه معطوف می شود.

وی افزود: شهر باغستان از حیث سرزمینی، موقعیت منطقه ای و همچنین استقرار جمعیتی، به صورت لکه ای رشد یافته و با نگاهی اجمالی به پهنه جغرافیایی شهر باغستان بیش از پیش به این واقعیت پی خواهیم برد.

علی محمدی عنوان کرد:شهر باغستان از سه راه شهریار به سعید آباد منتهی شده و سپس به محدوده مهدیه و بعد از آن به ناحیه دِهمَویز و صادقیه مُشرِف می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر باغستان گفت:بعد از طی کردن مسیری قریب به پنج کیلومتر به منطقه بابا سلمان و ده بها و سپس شهرک مطهری، خادم آباد، نصیرآباد و دهشاد بالا و پایین می رسیم که تمامی مختصات و مسیرهای اشاره شده، موید تکثر استقرار جمعیت در این منطقه است.

وی افزود:همین موقعیت خاص باعث شده تا تمرکز امکانات و خدمات در شهر باغستان، دشوار و ناممکن شود، لذا علیرغم چنین پیچیدگی هایی، مدیریت شهری تلاش می کند با ارائه خدمات متوازن، کاستی ها و نارسایی های این محدوده از شهرستان شهریار را مرتفع سازد.

علی محمدی گفت:سعی ما بر این امر استوار است تا با ارتقای کمی و کیفی خدمات، به نحو مطلوب و موثرتری، ضریب رضایتمندی عمومی را افزایش دهیم که خوشبختانه در این خصوص به توفیقات شایسته ای نیز نائل شده ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر باغستان عنوان کرد:پروژه های عمرانی و خدماتی متنوع و متعددی برای این شهر تعریف و طراحی شده که هر یک بخشی از نارسایی های و ضعف های زیرساختیِ موجود را پوشش می دهد.

 وی یادآور شد:البته هنوز با نقطه ایده آل فاصله داریم، لذا نباید فراموش کرد که باغستان شهری نوپا به شمار می رود که عیلرغم گذشت چهار دوره از عمر شورای اسلامی شهر در کشور، دومین دوره مدیریت شهری را در قالبِ ساز و کارِ شورایی تجربه می کند و طبیعتا با گذشت زمان، به پختگی و بلوغ هر چه بیشتری دست خواهد یافت که ثمره و تجلی آن در توسعه و پیشرفت فزاینده شهر محسوس و ملموس خواهد بود.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking