۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۰

در گفت و گو با مهر مطرح شد؛

حلقه ناامنی برای قاچاقچیان گسترده تر خواهد شد

حلقه ناامنی برای قاچاقچیان گسترده تر خواهد شد
تهران-دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت:گستره حلقه ناامنی برای فعالان عرصه توزیع و فروش محصولات و کالاهای قاچاق تشدید خواهد شد.

علی اکبر پور احمد نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش مستمر و ویژه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان تهران اظهار داشت:در این عرصه حساس و خطیر، همگرایی و هم افزایی دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی، بسیار موثر و قابل تقدیر است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران عنوان کرد:یکی از اولویت های جدی ما، به شناسایی و برخورد با عوامل پشت پرده قاچاق معطوف می شود که نقش دستگاه ها و نهادهای اشاره شده در شناسایی این افراد و گروه ها، بسیار نافذ و کارآمد بوده است.

پور احمد نژاد گفت:یکی دیگر از دستورکارهای ویژه برای حصول هر چه بیشتر موفقیت در عرصه مقابله و مبارزه با قاچاق کالا به تشدید گشت های بازرسی در استان تهران و ناامن سازی فضای عرضه و فروش کالا و محصولات قاچاق معطوف می شود.

وی افزود:به طور طبیعی ضریب عرضه محصولات قاچاق ارتباط مستقیمی با میزان تقاضا دارد و هرآنچه برای کاهش تقاضا از طریق فرهنگ سازی و آگاهی بخشی تلاش شود، عرصه برای توزیع چنین محصولاتی نیز تنگ تر خواهد شد که این امر ضریب کسب موفقیت را در مقابله و مبارزه با قاچاق کالا تقویت خواهد کرد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز در استان تهران گفت:افزایش، تشدید و گستره حلقه ناامنی برای قاچاقچیان مواد مخدر در این استان از دیگر اولویت های ما به شمار می رود و بدون تردید در چنین شرایطی برخی از فعالان این عرصه نامیمون(قاچاق کالا)، با اعمال قانون و برخوردهای ضابطه مند و تعریف شده، مهار و کنترل می شوند و برخی دیگر به ناچار مجبور خواهند بود از استان تهران به دیگر نقاط کشور عزیمت کنند.

پور احمد نژاد با اشاره به ضرورت تنگ تر شدن فضا برای فعالیت قاچاقچیان عنوان کرد:اگر چه نقل مکان قاچاقچیان به نقطه ای دیگر به معنای رفع کامل و قطعی معضل نخواهد بود، اما به هر ترتیب با به حاشیه رانده شدن قاچاقچیان و تنگ تر شدن فضا برای فعالیت های آنان، ریسک فعالیت اشاره شده برای قاچاقچیان نیز تشدید می شود که به نوبه خود حصول این امر توفیقی حائز اهمیت به شمار می رود.

وی با اشاره به تشدید برخوردها در مناطق مرزی به منظور مقابله با قاچاق کالا و ارز یادآور شد:گام بعدی ما به تشدید مقابله و مبارزه با قاچاق کالا در مبادی ورودی و استان های مرزی معطوف می شود که بدون تردید با افزایش نظارت  و برخوردها در مناطق مرزی، موفقیت های هر چه شایسته تری در این خصوص حاصل خواهد شد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking