۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۲

نماینده سقز و بانه به مهر خبر داد:

وعده دولت برای اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور/توسعه کردستان دراولویت

وعده دولت برای اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور/توسعه کردستان دراولویت
سقز – نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تعهد کرد که تمامی مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به استان کردستان به صورت کامل اجرایی و عملیاتی می شود.

محسن بیگلری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دیدار اخیر اعضای مجمع نمایندگان مردم استان کردستان با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مباحث مطرح شده در این نشست، عنوان کرد: در جریان برگزاری این جلسه مقرر شد پرداخت طلب پیمانکاران پروژه های عمرانی استان و اختصاص اعتبار برای اجرایی نمودن کامل مصوبات سفر رئیس جمهوری به کردستان تا پایان سال مالی ۹۵ صورت گیرد.

وی با اشاره به دیگر موارد  مطرح شده در این نشست، گفت: در جلسه مجمع نمایندگان و دکتر نوبخت بر روی نیازها، الزامات و اعتبارات موردنیاز برای ارتقای شاخصه های توسعه کردستان و لزوم حمایت ویژه دولت از این مقوله بحث و تبادل نظر شد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه در این نشست قول مساعد داد حمایت ها و اقدامات لازم را با همکاری سایر نهادها و وزارتخانه ها برای توسعه کردستان انجام دهد و در این راستا انتظار می رود که مسئولان استان کردستان نیز پیگیری های لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در این نشست همچنین در خصوص نیازهای استان کردستان در حوزه های مختلف مباحثی مطرح شد، بیان کرد: نیازهای استان کردستان در حوزه های راه، کشاورزی، منابع آب، پروژه های نیمه تمام و همچنین لزوم ارتقاء سطح اعتبارات استان کردستان در تمامی حوزه ها  از سوی اعضای مجمع مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بیگلری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص هماهنگی با مسئولان استانی برای جذب بیشتر اعتبارات از مرکز، افزود: همچنین طی جلسه ای با حضور اینجانب، حسین فیروزی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان و بهرام نصرالهی زاده رئیس سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد، که در این نشست ضمن تبادل نظر و بررسی های لازم، راهکارهای مقتضی برای اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور و پرداخت طلب پیمانکاران استان ارائه و مقرر شد در اسرع وقت این مساله تحقق یابد.

وی با اشاره به لزوم پیگیری های بهتر از سوی مسئولان استانی برای جذب اعتبارات اختصاص پیدا کرده به حوزه های مختلف در استان کردستان، افزود: پیگیری های مستمر مدیران ادارات و سازمان های دولتی از وزارت خانه ها و سازمان های کشوری یکی از اولویت های اصلی و انتظار می رود که این مهم در بالاترین سطح ممکن در استان کردستان دنبال و پیگیری شود.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار می رود که با تخصیص این اعتبارات و اجرایی کردن این پروژه ها، زمینه لازم برای رشد و توسعه بیش از پیش استان کردستان فراهم شودد و ما شاهد کاهش مشکلات و کمبودهای استان کردستان در حوزه های مختلف باشیم.

وی در پایان گفت: مشارکت و همراهی مردم با مدیران دولتی و همچنین تعامل اعضای مجمع نمایندگان مردم کردستان با مدیران ادارات از جمله نیازهای اصلی برای توسعه در کردستان است که خوشبختانه هم اکنون این مهم به خوبی دنبال و پیگیری می شود.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking