۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴

مسجد کانون تربیت و هدایت جوانان است / بزرگترین رسالت دستگاههای فرهنگی جذب جوانان به مساجد است

مسجد کانون تربیت و هدایت جوانان است / بزرگترین رسالت دستگاههای فرهنگی جذب جوانان به مساجد است
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی سرپل‌ذهاب گفت: مسجد کانون تربیت و هدایت جوانان است لذا بزرگترین رسالت دستگاههای فرهنگی کشور جذب جوانان و نوجوانان در مساجد است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا  به نقل از بازی دراز، حجت‌الاسلام علی اکبری  با تاکید بر اهمیت تاثیر مساجد در تربیت جوانان و نوجوانان گفت: مسجد کانون هدایت، اصلاح و تربیت جوانان و نوجوانان است و اگر دستگاه‌های فرهنگی بتوانند جوانان و نوجوانان را به سوی مساجد جذب کنند بزرگ‌ترین کار فرهنگی را انجام داده‌اند.

 

وی افزود: دوران نوجوانی و جوانى از حساس‌­ترین و پرمخاطره‌­ترین دوران زندگى و فرصتی برای تعالی فردی و اجتماعی است و از این فرصت باید استفاده کرد تا با تحکیم پیوند بین جوانان و مسجد آنها را به سوی مسیر هدایت رهنمون سازیم.

اکبری تصریح کرد: دوره نوجوانی و جوانی از هر نظر، دوران مهمی است و بدون توجه به تربیت دینی و مذهبی نوجوانان نمی­‌توان مشکلات و آسیب­‌های رفتاری و شخصیتی آنها را درمان کرد و عدم حضور حداکثری نوجوانان یک محل یا یک بخش جمعیتی در مساجد باید به دقت مورد توجه و بررسی متولیان و مسئولان مساجد قرار گیرد.

حجت‌الاسلام علی اکبری در پایان عنوان کرد: برای جذب جوانان و نوجوانان به مسجد، همه گروه­‌های جامعه در حد وظایف خود دارای مسئولیت هستند. بنابراین،مسئولان و سازمان‌هایی که در رابطه با مدیریت و رسیدگی به امور مساجد فعالیت می­‌کنند باید با شناخت دقیق و همه ­جانبه از ویژگی­‌های شخصیتی این قشر و نحوه رفتار و عملکرد آنها، در پرورش دینی آنها از جامعه با تمام توان تلاش کنند.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking