۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱

به منظور جلوگیری از بیابان زایی؛

سه هزار اصله نهال آتریپلکس در شهرستان زرندیه کاشته شد

سه هزار اصله نهال آتریپلکس در شهرستان زرندیه کاشته شد
زرندیه- سه هزار اصله نهال آتریپلکس به منظور جلوگیری از بیابان زایی و مقابله با ریزگردها، با حضور جمعی از حافظان و دوستداران طبیعت در منطقه کریم آباد شهرستان زرندیه کاشته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع طبیعی استان مرکزی، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این برنامه گفت: کاشت نهال مهم ترین اقدام عملی در جلوگیری از جابه جایی ریزگردها و شن های روان است.

محمدرضا منصوری تصریح کرد: کاشت نهال از سنت های پسندیده و توصیه شده در دین مبین اسلام است چرا که هر کاری که به نفع مردم و جامعه باشد در دین اسلام بسیار به آن سفارش شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه این منطقه در معرض ورود شن های روان است، نهال کاری برای مقابله با حرکت ریزگردها در آن بسیار موثر است و امروز کاشت این نهال ها گامی موثر در حفظ طبیعت و محیط زیست و منابع طبیعی محسوب می شود.

منصوری اضافه کرد: کاشت نهال و توسعه فضای سبز به رغم مزیت های زیست محیطی از فرسایش خاک نیز جلوگیری می کند.

در این مراسم سه هزار اصله نهال آتریپلکس در محدوده منطقه کریم آباد شهرستان زرندیه با همکاری منابع طبیعی، شهرداری مامونیه، کشاورزان و جمعی از حافظان و دوستداران طبیعت کاشته شد.

شهرستان زرندیه به مرکزیت شهر مامونیه با جمیعت 57هزار نفر دارای دو بخش مرکزی و خرقان و پنج شهر مامونیه، پرندک، زاویه، خشکرود و رازقان است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking