۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۶

مدیرکل پست استان مرکزی:

یک میلیون و ۱۳هزار مکان در اجرای طرح «جی نف» در مرکزی شناسایی شد

یک میلیون و ۱۳هزار مکان در اجرای طرح «جی نف» در مرکزی شناسایی شد
اراک- مدیرکل پست استان مرکزی گفت: در اجرای پروژه ملی نشانی استاندارد مکان محور (طرح GNAF)، تاکنون یک میلیون و سیزده هزار مکان مسکونی، تجاری، خصوصی و دولتی در استان مرکزی شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی چراغی روز دوشنبه در جلسه رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک اظهار داشت: طرح ملی «جی نف» مدیریت نشانی استاندارد مکان محور کشور به عنوان یک پروژه اقتصاد مقاومتی، از جمله مصوبات شورای عالی فناوری اطلاعات است وهمچنین به عنوان یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی اولویت دار در سال ۹۵ به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کل کشور رسید.

وی افزود:  این سامانه امکان بررسی و صحت سنجی یک آدرس فیزیکی به همراه موقعیت و مختصات جغرافیایی آن را در کشور مقدور می سازد و با پیاده سازی این سامانه نوعی استانداردسازی در ارایه نشانی و آدرس ها ایجاد خواهد شد.

چراغی ادامه داد: براین اساس بانک های اطلاعاتی در اداره پست شکل می گیرد و هر مکانی در استان با یک نشانی و آدرس واحد در این سامانه شناخته خواهد شد.

مدیر کل پست استان مرکزی  تعریف مرزبندی محلات، نام گذاری دقیق معابر شهری، تعریف کامل و دقیق درجه بندی معابر(نوع معبر)، پلاک گذاری دقیق و کامل املاک(پلاک آبی)، تهیه نقشه پارسل بندی املاک را از الزامات اجرای طرح جی نف برشمرد.

چراغی تصریح کرد: همچنین طرحی به نام «سیماک» یعنی سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور  نیز از طریق پروژه جی نف قابل اجرا است که هدف آن برقراری یکسامانه یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک شهری و روستایی است.

وی خاطرنشان ساخت: این سامانه یک زیرساخت قدرتمند نرم افزاری بر پایه GIS است که بر مبنای آن تمام عملیات مربوط به صدور مجوزهای ساختمانی در شهرداری ها و دهیاری ها، در بستر فرآیند های استاندارد و گردش کار بهینه انجام می شود.

مدیرکل پست استان مرکزی اضافه کرد: از این طریق با زیرساخت جغرافیایی قدرتمند SCI در بستر نقشه های دقیق و تصاویر ماهواره ای، ساخت و ساز شهری و روستایی تحت مدیریت و نظارت قرار می گیرد.

چراغی ادامه داد: ۳۲۱ هزار ساختمان در استان شناسایی شده که از این تعداد ۳۱۹ هزار آن در نقشه ها کدگذاری و نقطه گذاری شده و می طلبد که شهرداری ها و دیگر دستگاه های مرتبط در  انجام این طرح همکاری کنند تا دولت الکترونیک را در حوزه املاک نیز پیاده کنیم .

وی افزود: هم اکنون ۱۷ دستگاه مرتبط با مسائل حوزه املاک هستند از استعلام گرفته تا ثبت در دفاتر، بنابراین با به کاری گیری این سیستم جدید این دستگاه ها می توانند در یک سامانه مشترک و جامع، استعلامات و خدمات را بهتر و سریع تر انجام دهند.

در ادامه جلسه اسماعیل تاج آباد، رئیس شورای شهر اراک به شهردار اراک تاکید کرد: در زمینه جمع آوری اطلاعات مورد نیاز پست استان مرکزی مساعدت های لازم را انجام دهد تا در اجرای این دو طرح ملی با زیرساخت اقتصاد مقاومتی در اراک تسریع شود.

در پایان پنج موضوع شهری مطرح و اجرای سه طرح با موافقت و یک طرح با مخالفت روبرو شده و همچنین یک طرح نیز برای بررسی به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

منبع : مهر
website tracking