۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴

در گفت و گو با مهر مطرح شد؛

ارائه تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی گامی سازنده در توسعه روستاها است

ارائه تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی گامی سازنده در توسعه روستاها است
تهران-مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت:ارائه تسهیلات ۲۰میلیون تومانی با سود پنج درصد به املاک و منازل مسکونی مناطق روستایی،گامی موثر و سازنده در راستای توسعه روستاها محسوب می شود.

علی خوئینی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش ویژه دولت برای ارائه تسهیلات به روستاییان با هدف حفظ روستاها و توسعه هر چه بیشتر آن اظهار داشت:تدابیر و تمهیدات موثر و شایسته ای در این خصوص تعریف و اتخاذ شده که ارائه تسهیلات۲۰میلیون تومانی با سود پنج درصد از نمونه های آن به شمار می رود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص علت پیچیده بودن فرآیند ارائه تسهیلات به منازل روستایی گفت:تلاش ما بر تسریع روند ارائه تسهیلات اشاره شده استوار است و در حال حاضر نیز در صورت تکمیل بودن مدارک مربوطه، فرآیند ارائه و واگذاری تسهیلات در کمتر از یک ماه محقق خواهد شد.

وی افزود:در خصوص تأمین ضامن برای بانک ها نیز با رایزنی های انجام شده، ضمانت زنجیره ای از سوی بانک های عامل پذیرفته می شود.

خوئینی عنوان کرد:در صورتی که پیچیدگی، کندی و انسدادی در ارائه تسهیلات روستایی به منازل مسکونی مناطق روستانشین وجود دارد، با انعکاس گزارش لازم به بنیاد مسکن، تسهیل و رفع گره های احتمالی با فوریت و جدیت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت:عدم استحکام بنا در بسیاری از منازل مسکونی احداث شده در مناطق روستایی از دغدغه های جدی ما به شمار می رود و انتظار می رود روستانشینان استان تهران بااستفاده از این فرصت ویژه نسبت به استحکام بنا و بهبود کیفی ابنیه و منازل مسکونی تحت تملک خویش مبادرت ورزند.

وی یادآور شد:با حصول این امر خطیر، ضریب مخاطرات احتمالی در صورت بروز حوادث غیر مترقبه به حداقل ممکن کاهش می یابد و در چنین شرایطی شاهد تلفات و تحمیل خسارات مالی و جانی سنگینی همچون زلزله بم نخواهیم بود.

گفتنی است تسهیلات اشاره شده به منازل و واحدهایی داده می شود که با مشکل مالکیتی مواجه نباشد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking