۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲

پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی به مناسبت همایش تجلیل از آیت‌الله فیروزآبادی

پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی به مناسبت همایش تجلیل از آیت‌الله فیروزآبادی
آیت‌الله صافی گلپایگانی به مناسبت همایش تجلیل از آیت‌الله فیروزآبادی با صدور پیامی نسبت به نقش روحانیت در توسعه سلامت تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی به همایش نقش روحانیت در توسعه سلامت که به مناسبت بزرگداشت آیت‌الله فیروزآبادی در مسجد فیروزآبادی شهرری برگزار شد، پیامی صادر کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی گفت: دین مقدس اسلام نسبت به امر درمان و سلامت جامعه اهمیت بسیار زیادی می دهد بطوری که فراگیری علم طبابت و پزشکی را از واجبات کفائی دانسته و تأکید فراوانی بر رشد و تلقی آن می نماید.

وی افزود: از دوران گذشته تاکنون خوشبختانه مسلمانان همیشه در این فن از دانش بشری پیشقدم و ممتاز بوده اند و بسیاری از عالمان دین خودشان نسبت به تحصیل علم طب اهمیت داده و در دو علم طب و دین تخصص داشته اند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه بدون صحت و سلامتی بدن دسترسی به علوم دیگر برای انسانها غیر ممکن است، تصریح کرد: جامعه ای به کمال و رشد واقعی می رسد که در آن به سلامت و تندرستی مردم اهمیت دهند.

آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره بهآیات قرآن و روایاتی که از حضرات معصومین علیهم السلام در این زمینه وارد شده، اضافه کرد: کتابهایی که درباره طب الاسلام و طب الائمه علیهم السلام نوشته شده فراوان است و همه حاکی از این است که توجه به علم طب و خدمت به سلامت مردم از ضروریات زندگی یک انسان با ایمان می باشد.

وی با بیان اینکه از دوران گذشته تا عصر کنونی عالمان دین و فقیهان مذهب در حد امکان خود منشأ خدمات فراوانی بوده و هستند، گفت: شاید بتوان گفت در اکثر نفاط این کشور اسلامی یادگارهایی که برای خدمت به سلامت جامعه از طرف عالمان دین تاسیس گردیده وجود دارد، یکی از آن بناهای قدیمی و ماندگار بیمارستان مرحوم آیت الله فیروزآبادی (ره) است که دهها سال به بیماران به خصوص محرومین خدمات بسیار زیادی عرضه نموده است. 

وی ادامه داد: این عالم بزرگ که می توان گفت زندگی خود را وقف خدمت به مردم نموده بود با جمع آوری حقوق اندکی که از مجلس می گرفت و با مال شخصی خود این بیمارستان را تاسیس نمود که منشأ برکات و خدمات بزرگی می باشد.

این مرجع تقلید بیان کرد: خوشبختانه امروز جامعه پزشکی ما اساتید، پزشکان و خیرین سلامت یاد و خاطره آنان را گرامی داشته و این اندیشه بزرگ را ارج می نهند. 

آیت الله صافی گلپایگانی ضمن تشکر و قدردانی از مسؤولان، اساتید و پزشکانی که این همایش باشکوه را برگزار کرده اند،برای آنان در خدمت بیشتر به سلامت جامعه درخواست توفیق کرد. 

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking