۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۹

فرمانده انتظامی قرچک:

خودروی سواری با 88 میلیون ریال خلافی در قرچک توقیف شد

خودروی سواری با 88 میلیون ریال خلافی در قرچک توقیف شد
فرمانده انتظامی شهرستان قرچک از توقیف یک دستگاه خودروی پژو با 88 میلیون ریال خلافی در قرچک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از قرچک آنلاین؛ علی قرائی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مأموران پلیس راه شهرستان قرچک حین کنترل وضعیت تردد خودروها یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ را به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی  توقیف کردند.

وی گفت: با استعلام از سامانه تخلفات راهور ناجا مشخص شد، خودرو دارای ۸۸ میلیون ریال خلافی پرداخت‌نشده است که جهت سیر مراحل قانونی روانه پارکینگ شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قرچک با اشاره به ماده‌قانونی توقیف خودروهای با خلافی بیش از یک میلیون تومان، عنوان کرد: در راستای اجرای بند ۸ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی درصورتی‌که مبلغ جریمه خودرویی به ۱۰ میلیون ریال برسد، پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند، دستور توقیف صادر و از تردد آن جلوگیری خواهد شد.

وی بیان داشت: هدف پلیس ازاین‌گونه اقدامات ارتقاء ایمنی و فرهنگ ترافیک در جاده‌ها است و اکثر این تخلفات مربوط به تخلفات حادثه‌ساز می‌باشد و امیدواریم این توقیفات سبب بازدارندگی رانندگان از انجام تخلفات راهنمایی و رانندگی شود.

قرائی تصریح کرد: رانندگان برای اطلاع از مبلغ تخلف خود با مراجعه به  سایت   و یا ارسال پیام به  شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ از مبلغ خلافی خود مطلع می‌شوند.

وی در پایان از رانندگان تقاضا کرد، جهت ایمن بودن خود و سایر رانندگان و عابرین در سطح معابر و راه‌ها با رعایت کامل و اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی به حقوق شهروندی احترام بگذارند.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking