۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵

امام‌ جمعه قرچک:

میزان و محور تشخیص زنان در عفاف و حجاب جمع می‌شود

میزان و محور تشخیص زنان در عفاف و حجاب جمع می‌شود
امام‌ جمعه قرچک گفت: میزان و محور تشخیص زنان مومن، محجبه و عفیف در عفاف و حجاب جمع می‌شود و اگر در سیر معرفه دین به مقامی برسید، جان و خروجی آن همین مسئله عفاف و حجاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از قرچک آنلاین؛ مراسم بزرگداشت روز عفاف و حجاب شامگاه سه‌شنبه در مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرستان قرچک با حضور بانوان این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی، امام‌ جمعه قرچک طی سخنانی در این مراسم ضمن تسلیت وفات شهادت گونه حضرت معصومه (س) اظهار داشت: حضرت معصومه (س) حامل علوم اهل‌بیت بودند و تفکر آل بیت را به ایران منتقل کردند.

وی گفت: آن بانوی بزرگوار مشکلات زیادی را تحمل کردند و در یک روز ۲۲ نفر از برادران و برادرزاده‌های بنی‌هاشم را از دست دادند و بعد از ورود به قم پس از چند روز تحمل بیماری به رحمت ایزدی پیوستند.

 

تاکید بر عفاف و حجاب/فرهنگ مبارزه با حجاب از سوی دشمنان اسلام ریشه‌دار است 

امام جمعه قرچک افزود: میزان و محور تشخیص زنان زیاد است، زن مؤمن، محجبه و عفیف همه در عفاف و حجاب جمع می‌شود و اگر در سیر معرفه دین به مقامی برسید، جان و خروجی آن همین مسئله عفاف و حجاب است.

وی با اشاره به مبارزه مردم در مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب رژیم پهلوی، عنوان کرد: فرهنگ مبارزه حجاب از سوی دشمنان اسلام ریشه‌دار است و به شکل‌های مختلف سعی از بین بردن عفاف و حجاب زنان مسلمان و مخصوصاً زنان ایرانی رادارند.

حجت‌الاسلام اسماعیلی بیان داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید؛ کسی حق ندارد زیبایی و پاکیزگی را حرام کند و آنچه در دین اسلام حرام شده برای حفظ زیبایی، ارزش و پاکی شخصیت انسان و جامعه انسانی و آنچه حرام شده برای حفظ سلامت و آرامش فرد و جامعه است.

 

نسل امروز به‌شدت از بی‌آرمانی رنج می‌برد/ضرورت هدف بلند و انتخاب‌های ارزشمند اسلامی

وی ادامه داد: برای نجات انسان از سقوط محدوده‌ای در دین برای فرد مشخص‌شده است و آنچه در جامعه در خصوص عفت و حجاب تفسیر می‌شود، در بسیاری از موارد تعابیر قرآن کریم نیست.

امام جمعه قرچک گفت: فرزندان ما راه را گم‌ کرده‌اند و آرمان آنان در تغییر فردی و ظاهری خلاصه‌شده است، نسل امروز به‌شدت از بی‌آرمانی رنج می‌برد و نیاز به هدف بلند و انتخاب‌های ارزشمند اسلامی دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای تحول بزرگ اجتماعی نیاز به تغییر ظواهر داریم، باید آرمان‌های بزرگ به جوانان داد تا بزرگ شوند.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking