۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران:

آیت‌الله فیروزآبادی مصداق بارز نقش روحانیت در طرح تحول سلامت است

آیت‌الله فیروزآبادی مصداق بارز نقش روحانیت در طرح تحول سلامت است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: یکی از مصادیق بارز نقش روحانیت در توفیق روح حاکم بر طرح تحول سلامت است که هم بیمارستان ساخت و هم مسجد، تا جسم و جان مردمان خسته را مرهمی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، سیدجواد حاجی میراسماعیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران عصر امروز در همایش نقش روحانیت در توسعه سلامت در مسجد فیروزآبادی شهرری اظهار داشت: موضوع سلامتی از موضوعات مهم و اساسی و از حقوق مهم انسانی است که در دین مقدس اسلام بر آن تاکید و حفظ و صیانت آن از اوجب واجبات و تکالیف مردم و حاکمان برشمرده است.

وی با بیان این‌که روحانیت و مراجع عالی‌قدر همیشه از آمران به این معروف مهم بوده‌اند، گفت: روحانیون از عاملان پیشرو و نمونه بارز احداث تعداد قابل توجهی بیمارستان در شهرهای مختلف کشور وحتی در خارج از کشور بودند که به سعی و همت و نظارت مراجع بزرگوار انجام شده است.

 

اهمیت نقش روحانیت در توسعه سلامت

حاجی میراسماعیل تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران برای گرامیداشت این سنت ارزشمند بر آن شد تا سلسه همایش‌هایی را به‌منظور یادآوری و اهمیت نقش روحانیت در توسعه سلامت برگزار کند و لزوم این امر وقتی دوچندان می‌شود که وزارت بهداشت در پی ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری به اجرای طرح تحول نظام سلامت اقدام کرده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در ادامه بیان داشت: هدف از اجرای این طرح، برخورداری ملت شریف ایران از نعمت بزرگ الهی یعنی تندرستی توأم با زندگی عزتمندانه است. 

حاجی میراسماعیل گفت: با این هدف اولین همایش به بزرگداشت مقام مرحوم حضرت آیت الله فیروز آبادی موسس بیمارستان فیروزآبادی در شهرری اختصاص یافت که یکی از مصادیق بارز نقش روحانیت در توفیق روح حاکم بر طرح تحول سلامت است.

 

آیت‌الله فیروزآبادی عمر پربار خود را به انجام کار خیر، اصلاح امور دین و دنیای مردم گذراند

وی  مرحوم  آیت الله فیروز آبادی را زاهدی بی پیرایه دانست و افزود: این مجتهد عالیقدر از سلاله سادات و عاشقان حضرت حق بود که عمر پربار خود را به انجام کار خیر، اصلاح امور دین و دنیای مردم گذراند؛ وقتی به هیبت این مرد الهی می نگریستی زهد، سادگی، بی پیرایگی و دوری از تفخرات و تجملات دنیوی را می یافتی. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: آیت الله فیروز آبادی به تحول نظام سلامت می اندیشید برای اینکه بیماری بخاطر فقر سلامتش را نبازد، پس هم بیمارستان ساخت و هم مسجد، تا جسم و جان مردمان خسته را مرهم و ملجائی باشد.

وی خاطرنشان کرد: آن عالم جلیل القدر، خیراندیش و تحول خواه از خود باقیات صالحاتی چون بیمارستان فیروزآبادی را به جای گذاشت، بیمارستانی که می تواند نقش روحانیت معظم را در توفیق طرح تحول سلامت اثبات کند. 

نخستین همایش نقش روحانیت در توسعه سلامت و بزرگداشت آیت الله سید رضا فیروز آبادی با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آیت الله ری شهری تولیت آستان مقدس عبدالعظیم(ع)، حاجی میراسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، صفوی شهردار منطقه20 تهران، نیری مدیر مجمع خیرین سلامت کشور و جمعی دیگر از مسؤولان همزمان با سالروز درگذشت آیت‌الله فیروزآبادی در مسجد فیروزآبادی شهرری برگزار شد. 

منبع : دانا
website tracking