۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱

در سومین نشست ستاد مدیریت بحران دماوند مطرح شد؛

تخصیص زمین به‌منظور ایجاد پد هلی‌کوپتر امداد در آبسرد و کیلان/ کلنگ‌زنی پروژه ساماندهی آب‌های سطحی گیلاوند در دهه مبارک فجر

تخصیص زمین به‌منظور ایجاد پد هلی‌کوپتر امداد در آبسرد و کیلان/ کلنگ‌زنی پروژه ساماندهی آب‌های سطحی گیلاوند در دهه مبارک فجر
وضعیت اجرایی شدن مصوبات و عملکرد ادارات مختلف شهرستان دماوند در سومین نشست ساماندهی و مدیریت بحران شهرستان دماوند که با حضور جمعی از مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا به‌نقل از  پایگاه خبری تارود، ساعاتی پیش وضعیت اجرایی شدن مصوبات و عملکرد ادارات مختلف شهرستان دماوند در سومین نشست ساماندهی و مدیریت بحران شهرستان دماوند که با حضور جمعی از مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.

جعفر نورمحمدی، رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند، با توجه به موضوع جانمایی پد هلی‌کوپتر امداد در آبسرد و کیلان اظهار کرد: با توجه به برگزاری جلسه مدیریت بحران در شهرداری آبسرد، تصمیمی مبنی بر انجام مکاتباتی با اداره اوقاف شهرستان و تخصیص و تصرف زمینی به این منظور در شهر آبسرد اتخاذ گردید.

وی گفت: در منطقه کیلان نیز با توجه به بازدیدهای صورت گرفته، زمینی که در روستای زیارت به منظور پد هلی‌کوپتر در نظر گرفته بود، مورد تأیید معاون مدیر کل و اداره هلال احمر قرار نگرفت؛ به این ترتیب، دو محل در نظر گرفته شده است که در صورت عدم مشکل مالکیت، کمیته امنیت پرواز تأیید نهایی را در این‌باره انجام می‌دهد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند از تخصیص زمین فوتبال قدیم کیلان به منظور ایجاد پارک اضطراری، سوله بحران و پد هلی‌کوپتر امداد خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع ذخیره سوخت در شهر آبسرد، گفت: با توجه به ضرورت ذخیره سوخت در مواقع اضطراری، جایگاهی در منطقه آبسرد در نظر گرفته شده است که به صورت ثابت توانایی ذخیره پنج هزار لیتر نفت سفید را دارد تا در شرایط اضطرار مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین رئیس اداره برق شهرستان دماوند نیز از تخصیص هفت میلیارد و ششصد میلیون ریال، به منظور ایجاد پست توزیع شبکه برق‌رسانی ویژه آتش‌نشانی آبعلی و مسیر رودهن خبر داد.

 

*کلنگ‌زنی پروژه ساماندهی آب‌های سطحی بلوار آیت‌الله خامنه‌ای گیلاوند در دهه مبارک فجر 

سید کمال سادات، جانشین ستاد مدیریت بحران شهرداری دماوند، با اشاره به ضرورت رسیدگی و تعیین تکلیف بلوار آیت‌الله خامنه‌ای گیلاوند اظهار کرد: از ابتدای پل شلمبه تا محدوده مسکن مهر، در محدوده قانونی خدمات شهری قرار دارد و با توجه به عدم وجود کمربندی، بار ترافیکی سنگینی را بر دوش دارد.

وی گفت: شهرداری دماوند در زمینه هدایت آب‌های سطحی، خدمات خوبی ارائه نموده است که جدول‌گذاری جاده مشا از این دست اقدامات است؛ در خصوص بلوار آیت‌الله خامنه‌ای گیلاوند نیز تعیین تکلیف شده و در دهه مبارک فجر، شاهد کلنگ‌زنی و رسیدگی به این موضوع می‌باشیم.

جانشین ستاد مدیریت بحران شهرداری دماوند با اشاره به تمهیدات شهرداری دماوند در خصوص ستاد برف‌روبی تأکید کرد: شهرداری دماوند در سال جاری، دوه هزار و 300 تن نمک و ۶۵۰ تن شن خریداری نموده است؛ همچنین ۲۰ خودروی مجهز برف‌روب و هشت دستگاه پشتیبانی به این منظور به ارائه خدمات می‌پردازند.

 

 

جلسه مدیریت بحران شهرستان دماوند

 

*افتتاح پروژه سیستم روشنایی جاده‌ای محدوده جابان در دهه مبارک فجر

گفتنی است، در این نشست شهرداری‌های رودهن و کیلان نیز به بیان مشکلات خود در ارتباط با برف‌روبی در فصل بارش پرداختند؛ همچنین با توجه به مصوبات جلسه قبل، بحث علمیات نصب سیستم روشنایی جاده‌ای در محدوده جابان نیز مورد بررسی قرار گرفت و با انجام مراحل قانونی و تیرگذاری‌ها، در دهه مبارک فجر شاهد افتتاح آن می‌باشیم.

شایان ذکر است، از دیگر مسایل مورد بحث در این نشست، گازرسانی به ساختمان آتش‌نشانی آبعلی بود که بنا بر گفته رئیس اداره راه و شهرسازی رودهن، این امر با توجه به موضوع حریم جاده، با مخالفت استان مواجه گردیده و نیاز به طرح توجیهی دارد.

همچنین با توجه به لزوم استفاده از زنجیر چرخ در روزهای برفی، برگزاری کلاس آموزشی به رانندگان و سرویس‌های مدارس توسط پلیس راهور مطرح و تصویب شد.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking