۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲

برای مبارزه با آسیب های اجتماعی باید کارها را به مردم واگذار کرد

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: در راه مبارزه با آسیب های اجتماعی باید کارها را به مردم واگذار کرد تا شاهد کاهش سطح آسیب ها و تدوام مقابله با آنها باشیم.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، سیدسعید شاهرخی در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان، افزود: بهترین راهکار و کمک به ساماندهی مردم در بخش های مختلف، تشکیل سازمان های مردم نهاد در بحث مبارزه با موادمخدر است و آنان باید در همه گروه ها و عرصه ها وارد عمل شوند.
وی ادامه داد: کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در ساماندهی مشارکت و تقویت گروه های مردمی در قالب سازمان های مردم نهاد داشته و در اثربخشی و مقابله با پدیده شوم اعتیاد نیز نقش موثری دارند.
به گفته وی، 18 سمن جهت پیشگیری و درمان از اعتیاد فعالیت دارند که با توجه به سطح گستردگی کار، تعداد آنها کم بوده و باید توجه ویژه ای از نظر کمی و کیفی به آنها داشت.
وی با بیان اینکه مدیران دستگاه های ذیربط باید سمن ها را به عنوان بازویی توانمند بنگرند، یادآور شد: اختیار و اعتبارهای لازم به این سازمان ها باید واگذار شود و ضمن وارد عمل شدن دستگاه ها با ایفای نقش نظارتی، سرعت کارها افزایش یافته تا شاهد موفقیت های چشمگیری در این زمینه باشیم.
شاهرخی در پایان اضافه کرد: حاصل این کار باید منجر به افزایش سطح مشارکت مردم در حوزه سازمان های مردم نهاد، کاهش آسیب های اجتماعی و مقابله با بسیاری از پدیده های ناگوار جامعه از طریق مردم شود.
در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت و اقدام کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر توسط دبیر این ستاد و مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری ارائه شد.
6101/8054* خبرنگار: هادی درزی رامندی** انتشار دهنده: رضا اسدی

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking