۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۵

مدیرکل گمرکات: ترانزیت خارجی در گمرک خراسان جنوبی بیش از 2برابر شد.

مدیرکل گمرکات: ترانزیت خارجی در گمرک خراسان جنوبی بیش از 2برابر شد.
بیرجند- ایرنا - مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: در 9 ماهه سال 1395ترانزیت خارجی 877 دستگاه کامیون به وزن 21 هزار تن در گمرک استان انجام شد که این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 2.47برابر و وزن 2.38 برابر افزایش دارد.

محمد علی خاشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کود شیمیایی، مرغ منجمد، گاز مایع، مخازن فلزی و تخم مرغ از جمله کالاهای ترانزیت خارجی استان در این مدت بود.
وی اظهار کرد: ترانزیت خارجی در استان در این مدت از ترکمنستان، ترکیه، عراق، اردن، جمهوری آذربایجان و امارات متحده عربی انجام شده است.
به گزارش ایرنا، خاشی به میزان واردات استان در 9 ماهه امسال اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت 40 فقره اظهارنامه وارداتی به ارزش 6 میلیون و 456 هزار دلار و وزن پنج هزار و 148 تن صادر شد.
وی اضافه کرد: این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه 186 درصد، ارزش 209 و وزن 190 درصد افزایش دارد.
وی اظهار کرد: عمده اقلام وارداتی به استان در این مدت شامل برنج، ماشین آلات صنعتی، شاهدانه، شکر و احشام شامل گوسفند و شتر بود که از پاکستان، چین، برزیل و افغانستان وارد شده است.
مدیرکل گمرکات استان با اشاره به میزان ورودی و خروجی مسافران استان در 9 ماهه امسال بیان کرد: مسافر ورودی از فرودگاه بیرجند پنج هزار و 103 نفر و مسافر خروجی (کربلای معلی) چهار هزار و 925 نفر بود.
خاشی افزود: تعداد مسافران ورودی نسبت به سال قبل پنج درصد کاهش و خروجی 2 درصد افزایش دارد.
به گفته این مسئول در این مدت هشت هزار و 617 نفر مسافر ورودی و هفت هزار و 221 نفر مسافر خروجی از مرز رسمی ماهیرود عبور کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ورودی 120 درصد و خروجی 145 درصد افزایش دارد.
*7557* 2047 *خبرنگار* رقیه محمدی - انتشار دهنده - عباسقلی اشکورجیری

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking