۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۹

امام جمعه بشرویه خبر داد

برنامه محوری و ویژه گرامیداشت مرحوم آیت الله هاشمی در بشرویه برگزار می شود + جزییات

برنامه محوری و ویژه گرامیداشت مرحوم آیت الله هاشمی در بشرویه برگزار می شود + جزییات
امام جمعه بشرویه افزود: برنامه محوری گرامیداشت یاد مرحوم آیت الله هاشمی ، پنج شنبه بعد از نماز مغرب و عشا ، 23 دی ماه در محل هیئت سادات الحسینی بشرویه با حضور تمامی هیئت های مذهبی، سخنران و مسئولان ادارت و نهادها و مردم عزیز شهرستان بشرویه به صورت ویژه برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیام بشرویه ، در پی ضایعه دردناک رحلت آیت الله  هاشمی رفسنجانی، ستاد ارتحال این شخصیت برجسته انقلابی کشور در  شهرستان بشرویه با محوریت ستاد نماز جمعه این شهرستان با حضور جمعی از مسولان ادارات و نهادها برگزار شد.

 

 

"حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین" در این مراسم با تسلیت شهادت بانوی دوعالم حضرت معصومه و ارتحال جانگداز آیت الله هاشمی رفسنجانی،این بزرگ مرد را سرباز انقلاب دانست و گفت:آیت الله هاشمی در  دوران طاغوت و زیر شکنجه های رژیم شاهنشاهی  سختی زیادی را تحمل کرده و با استکبار مقابله کرد و در برابر مبارزه با ظلم و سمت لحظه ای از مسیر خود خارج نشد.

 

 

امام جمعه بشرویه افزود:ایشان جز ارکان اساسی نظام اسلامی بوده و ۸ سال مدیریت قوی در دوارن دفاع مقدس و مدریت ارشد در حوزه های مختلف اجرایی از خدمات برجسته این مرد بزرگ انقلابی است .

 

وی با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، همواره پای ارزش های انقلابی نقش اساسی داشه است گفت: مدیریت بعد از جنگ در کشور که بسیار سخت بود توسط ایشان انجام گرفت و به فرموده رهبری ابتکارانه توانستند کشور را اداره کنند و بعد از آن در سمت های مختلف در مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خدمت کند.

 

شمس الدین با بازخوانی پیام تسلیت رهبری عنوان کرد: مقام عظمای ولایت و رهبری در همان سال های انقلاب هم عنوان کردند که هیچ کسی برای من هاشمی نمیشود و در پیام خود هم از دوران دوستی شان در بیت الحرمین تا کنون را به نیکی یاد کردند.

 

 

امام جمعه بشرویه افزود: آیت الله هاشمی به عنوان یکی از استوانه های نظام اسلامی و پشتوانه انقلاب  بودند که از دست رفتند .

 

وی با اشاره به تشکیل ستاد ارتحال  ایت اله هاشمی با محوریت ستاد نماز جمعه بشرویه گفت: با همت ارگان ها و نهادها این ستاد در شهرستان بشرویه تشکیل می شود که بتوانیم  محافل و مجالس مختلف و در شان این مرد بزرگ در بشرویه برگزار  کنیم .

 

شمس الدین با اشاره به جزییات برنامه های در دستور کار ستاد و همچنین پیشنهادی ارگان ها گفت:طبق برنامه ریزی انجام شده از امشب تا شب سوم رحلت این روحانی بزرگ مراسم مختلف در مساجد و هیئات به نام ایشان برگزار می شود و برنامه محوری بزرگی نیز در نظر گرفته شده است.

 

امام جمعه بشرویه افزود: برنامه محوری  گرامیداشت یاد مرحوم آیت الله هاشمی ، پنج شنبه  بعد از نماز مغرب و عشا  ، 23 دی ماه در محل هیئت سادات الحسینی بشرویه با حضور تمامی هیئت های مذهبی، سخنران و مسئولان ادارت و نهادها و مردم عزیز شهرستان بشرویه به صورت ویژه برگزار می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: به همت جمعی از خیرین و هیئت امنا هیئات مذهبی، عزاداران در این شب اطعام خواهند شد.

 

در این نشست مسئولان ادارات و نهادهای فرهنگی، سپاه پاسداران، نهاد امامت جمعه، فرمانداری، شورای اسلامی شهرستان و هیئت های مذهبی برای برگزاری باشکوه مراسمات تدارک دیده شده اعلام آمادگی کردند.

 

منبع : دانا
website tracking