۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۹

واکنش ائمه جمعه نسبت به سخنان استاندار:

ائمه جمعه بواسطه عدالتی که دارند دروغ نمی گویند/ سخنان پرویزی توهین به نمایندگان رهبری است

ائمه جمعه بواسطه عدالتی که دارند دروغ نمی گویند/ سخنان پرویزی توهین به نمایندگان رهبری است
تعدادی از ائمه جمعه استان نسبت به سخنان استاندار درباره ائمه جمعه واکنش نشان دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان؛ روز گذشته پرویزی استاندار خراسان جنوبی در شورای اداری شهرستان سرایان گفته است: برخی بداخلاقی‌ها در حوزه رسانه‌ها دیده می‌شود که تهمت‌های ناروا را به بنده نسبت می‌دهند که این امر درستی نیست و ائمه جمعه نیز تحقیق نکرده مطالبی را در این خصوص بیان می‌دارند که من یک‌روز جواب این بداخلاقی‌ها را خواهم داد.

 

نظر تعدادی از ائمه جمعه استان در خصوص صحبت های اخیر استاندار تهیه شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سنجری امام جمعه سربیشه در گفتگو با خاورستان؛  گفت:منابعی که ائمه جمعه سخنان استاندار را از آن برداشت می کنند و صحبت می کنند، منابع غیر معتبری نیست، البته شاید این منابع برای استاندار معتبر نباشد، اما برای ائمه جمعه منابع متقن است و بدون آگاهی صحبت نمی کنند.

 

وی افزود: یاد آقای استاندار نرود که در منصب استانداری و مناصب اجرایی عدالت شرط نیست، اما در امامت جمعه عدالت شرط است و به واسطه عدالتی که باید داشته باشد و محل رجوع مومنین است باید ایمان خود را حفظ کند و دروغ نگوید، که ائمه جمعه هم اینگونه و مومن، متدین و متعهد هستند.

 

امام جمعه سربیشه با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری، مسئولان انقلاب در سراسر کشور ائمه جمعه هستند اظهارکرد: اگر زمانی بر علیه نظام و انقلاب مطلبی گفته شود موظف به دفاع هستند و  اگر دفاع نکنند تشکیلات ائمه جمعه مقصر هستند و خطای اداری انجام داده اند.

 

سنجری بیان کرد:چطور اگر استاندار در مسئولیت اداری و منصب استانداری خودش؛ خطایی انجام دهد، سازمان های مختلف او را توبیخ و توضیح می خواهند، ائمه جمعه هم اگر از انقلاب دفاع نکنند در محضر شهدا، مومنین و ایثارگران توبیخ خواهند شد که استاندار باید به این موضوع توجه داشته باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی ماهانی امام جمعه شهرستان فردوس در گفتگو با خاورستان؛ اظهارکرد: بحث استان و تصمیماتی که در استان گرفته می شود بسیاری از موارد تنش زا است و اگر مسئولان واقعا خودشان را ولایت مدار می دانند از بحث هایی که باعث اختلاف و تنش می شود بپرهیزند.

 

وی با اشاره به اینکه از رئیس جمهور گرفته تا برخی از استانداران با بحث هایی سبب ناراحتی برخی از مسئولان نظام شده اند افزود: متاسفانه استاندار هم  با به کار بردن کلمات اختلاف انگیزی مطالب را مطرح می کند و باعث شده تا فضای نامناسبی در استان ایجاد شود.

 

امام جمعه فردوس با تاکید بر اینکه مسئولان باید در حد خودشان صحبت کنند گفت: مباحثی که مربوط به نماز جمعه و یادواره های شهدا است متولی دارد، ما شهید داده ایم، پایگاه نماز جمعه داریم؛ اما  دخالت هایی می شود که سبب تنش در جامعه می شود و ما را وادار به پاسخگویی می کند.

 

بابایی ماهانی بیان کرد: اگر مسئولان استانی، استاندار، فرماندار و مدیران رعایت و سنجش کنند و حرف های مناسب زده شود و مطلالبی مطرح نشود که مردم ما را مجبور به پاسخگویی کنند، تشکر می کنیم.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین خزایی امام جمعه نهبندان هم در گفتگو با خاورستان؛ اظهارکرد: واکنش های ائمه جمعه نسبت به سخنان استاندار بی دلیل نیست.

 

وی افزود: صحبت های استاندار در رسانه ها منعکس می شود و وقتی صحبت وی دیده می شود، درباره آن اظهار نظر می شود.

 

امام جمعه نهبندان با اشاره به اینکه کار رسانه های اطلاع رسانی شفاف است و مواضع استاندار هم منعکس می شود تاکید کرد: وی اگر می خواهد اظهانظری نشود؛ باید مواضعی در تراز استاندار در نظام جمهوری اسلامی داشته باشد.

 

 

حجت الاسلام والمسبلمین مهاجریان مقدم، امام جمعه شهرستان طبس در گفتگو با خاورستان؛  اظهارکرد: بسیاری از صحبت های استاندار حاشیه دار و حاشیه ساز است.

 

وی افزود: استاندار که گفته است ائمه جمعه درباره او سخنانی می گویند، خودش هم نسبت به  ائمه جمعه بدون تحقیق، بررسی و آگاهی و در برخی اوقات همراه با اقراض سیاسی درباره ائمه جمعه صحبت می کند.

 

امام جمعه شهرستان طبس گفت: اگر ائمه جمعه صحبتی می کنند و موضعی می گیرند، حتما با تحقیق و بررسی و بخصوص از روی دلسوزی برای مسئولین است که مبادا انحرافی در مسیر انقلاب و مواضع امام و رهبری پیش آید.

 

مهاجریان مقدم بیان کرد: مقام معظم رهبری تاکید دارند که در عزل و نصب ها، نیروهای ارزشی نظام به بهانه های واهی کنارزده نشوند و باندبازی های سیاسی در مسائل مدیریتی کشور و عزل و نصب ها تاثیری نداشته باشد.

 

وی تصریح کرد: اما در عزل و نصب هایی که در استان انجام شده، شاهدیم که این تاکیدات کمتر مورد توجه قرار گرفته است و افراد خوب و خدمتگزاری در مسئولیت های مختلف بدون دلیل کنار گذاشته می شوند و افرادی ضعیف تر جایگزین آنها می شود.

 

امام جمعه شهرستان طبس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نیسبت به موضوع نفوذ بسیار حساسیت و تاکید دارند گفت: جابجایی نیروها بدون مشورت و تحقیق و بررسی، قطعا زمینه نفوذ در مدیریت کشور را فراهم می کند.

 

مهاجریان مقدم با اشاره به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی است و حتی این نوع اقتصاد در آمریکا هم اجرا شده است اظهارکرد: هم اکنون دو ماه تا پایان سال باقی مانده است، مسئولان استان بیایند گزارش دهند که در حوزه اقتصاد مقاومتی چه اقدامی انجام داده اند که قابل ارائه و گزارش به مقام معظم رهبری باشد تا ایشان راضی و خوشحال شوند؟

 

وی تاکید کرد: پرویزی بدون بررسی و مطالعه حرف می زند که این توهین به نمایندگان مقام معظم رهبری است و یک حرف بدون ربط و بی فایده است.

 

امام جمعه شهرستان طبس اظهارکرد: به استاندار توصیه می کنم در جایگاهی که قرار دارد در خصوص مسائل و صحبت هایش بیشتر دقت کند، چرا که هر چه شخصیت فرد بیشتر باشد سخنانش هم بازتاب منفی و مثبت بیشتری خواهد داشت.

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking