۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶

بنیادتوانمندسازی گندمکاران از حمایت رهبری در طرح خودکفایی گندم قدردانی کرد

بنیادتوانمندسازی گندمکاران از حمایت رهبری در طرح خودکفایی گندم قدردانی کرد
گرگان - ایرنا - رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران ایران در نامه ای از رهبر معظم انقلاب به منظور حمایت از طرح خوداتکایی و خود کفایی گندم کشور قدردانی کرد.

در این نامه که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا مرکز گلستان قرار گرفت، خوداتکایی در تولید گندم نتیجه همت و تلاش کشاورزان و برنامه ریزی مسئولان به ویژه رئیس جمهوری، دولت، وزیرجهادکشاورزی، مجری طرح گندم، محققان، مروجان و همه دست اندرکاران تولید و توجه رهبر معظم انقلاب و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بیان شده است.
علیقلی ایمانی نوشته است که تاکیدات در جهت توانمند ساختن جامعه کشاورزی و مردمی نمودن اقتصاد کشاورزی منجر به تولید بیشتر این محصول استراتژیک و قطع وابستگی به واردات با بهره گیری از یافته های علمی و تحقیقاتی و تلفیق آن با مهارت و تجربه چندین ساله در جهت استفاده بهینه از منابع پایه تولید شده است.
در بخشی از این نامه با یادآوری تاثیر این اقدامات در جهت کاهش وابستگی به بیگانگان آمده است که این هدف درامر تولید با توانایی و سخت کوشی کشاورزان و تدابیر مسئولان محقق خواهد شد.
ایمانی افزوده است که انتظار داریم در اجرای طرح دانه های روغنی نیز برای کاهش وابستگی 90 درصدی کشور در این حوزه با ارائه مشوق های حمایتی بیشتر، تعیین قیمت مناسب خرید تضمینی و پرداخت به موقع بهای محصول اقدام گردد.
بنیاد توانمند سازی گندمکاران ایران در گرگان مستقر است.
6204/1648
دریافت کننده : علی اصغر تیموریان ** انتشار : پری سالارنیا

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking