۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷

مشاور وزیر کشور: جامعه نیازمند رونق نذر فرهنگی است/شرایط پارک بانوان گرگان مطلوب نیست

مشاور وزیر کشور: جامعه نیازمند رونق نذر فرهنگی است/شرایط پارک بانوان گرگان مطلوب نیست
گرگان – ایرنا – مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: رونق نذر فرهنگی یکی از راهکارهای رفع مشکلات و کمبودها در حوزه های مختلف و با بهره گیری صحیح از توانایی و ظرفیت های نیکوکاران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فهیمه فرهمندپور روز دوشنبه در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان گلستان در گرگان اظهار کرد: یک ویژگی نذر فرهنگی، استفاده از تخصص افراد علاقمند برای کمک در بخش های گوناگون است و می توان از این ظرفیت در گلستان برای حل بسیاری از مشکلات روی زمین مانده گروه های خاص استفاده کرد.
وی بیان کرد: به عنوان مثال به جای دریافت کمک مادی می توان از یک معلم در زمانی خاص برای تدریس کوکان کار و یا از یک دندانپزشک برای معاینه و درمان خانواده های نیازمند بهره برد.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده افزود: اگر انگیزه کمک به افراد و گروه های خاص را در میان متخصصین بخش های گوناگون ایجاد کنیم، بسیاری از مشکلات و کمبودها با حداقل امکانات و بودجه ها برطرف خواهد شد.
فرهمندپور پیشنهاد کرد: برای فعال کردن این بخش در گلستان سامانه ای طراحی و در آن فرصت ثبت تخصص ها و زمان های آزاد افراد علاقمند و نیکوکار فرهنگی ایجاد شود تا در موقع لزوم بتوان از ظرفیت آنها استفاده کرد.

*لزوم کاربردی شدن تصمیمات کارگروه بانوان
وی در ادامه بر اجرای کامل مصوبات کارگروه بانوان تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی از از اعضای شرکت کننده در این کارگروه ها، فقط تماشاگر تصمیمات و مصوبات هستند و از به کارگیری امکانات و استعداد دستگاه های خود برای اجرای آنها خودداری می کنند.
فرهمندپور گفت: تا زمانی که تعامل و همکاری در همه دستگاه ها وجود نداشته باشد ، نمی توان به حل مشکلات امیدوار بود و بی شک هیچ دستگاه و نهادی هم به تنهایی قادر به عملی کردن همه مسئولیت های خود نیست.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده بیان کرد: یکی از ویژگی های کارگروه بانوان و مجموعه های مشابه ، فراهم کردن امکان بهره مندی از توان دستگاه های شرکت کننده برای رفع نیازهای یکدیگر با کمترین بودجه و اعتبار دولتی است.

* تلاش برای رفع مشکل پارک بانوان گرگان
وی به مشکلات فراوان پارک بانوان گرگان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب های جدی این پارک، نبود امنیت کامل برای حضور و ورزش بانوان بوده که لازم است محدودیت هایی برای حضور و تردد مردان در این مکان ایجاد شود.
فرهمندپور بیان کرد: پارک بانوان گرگان شرایط لازم و کافی برای حضور زنان را ندارد و باید نیازهای این مجموعه به دقت شناسایی و مشکلات آن برطرف شود.
3091/1648
* خبرنگار : میثم محسنی ** انتشار : پری سالارنیا

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking