۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۳

جنبه فرهنگی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر فراموش نشود

گروه فرهنگی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: انقلاب ما قبل از اینکه انقلابی سیاسی باشد انقلاب فرهنگی است و این مهم باید در برنامه‌های اعضای کمیته فرهنگی ستاد دهه فجر به صورت جدی دیده شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، مهدی حقیقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، امروز،20 دی‌ماه در جلسه کمیته فرهنگی ستاد دهه فجر استان که در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد با اشاره به رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: مقام معظم رهبری در پیام تسلیت خود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی و همکار نزدیک سال‌های متمادی در عهد جمهوری اسلامی خطاب کردند.
وی افزود: انقلاب ما قبل از اینکه انقلابی سیاسی باشد انقلاب فرهنگی است و این مهم باید در برنامه‌های اعضای کمیته فرهنگی به صورت جدی دیده شود. نسل جوان باید با حرکتی که دنیا را تکان داد بیش از پیش آشنا شوند، انعکاس اتفاقات انقلاب به نسل چهارم و پنجم نیاز به تلاش مجدانه دارد.
این مقام مسئول گفت:  تمام دنیا برای ضربه  زدن به نظام جمهوری اسلامی  بسیج شدند ولی نتوانستند به اهداف شوم خود برسند زیرا این انقلاب تحت نظر ولایت‌فقیه  و امام زمان(عج) هدایت و راهبری می‌شود، دهه فجر انقلاب اسلامی مقطع رهایی ملتی است که به مدد الهی و تبعیت از حضرت امام خمینی (ره) بر طاغوت غلبه کرد و در ادامه با رهبری مقام معظم رهبری همچنان شاهد ثمربخشی شجره طبیه جمهوری اسلامی در میهن و توسعه آن به دیگر کشورهای اسلامی هستیم.
حقیقی بابیان اینکه در آستانه سی‌وهشتیمن سال برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: حضور، همفکری و همکاری بخش‌های مختلف فرهنگی و نقش‌آفرینی و اثربخشی مردم در برگزاری باشکوه‌تر مراسم دهه فجر تأثیرگذار است. ویژه برنامه‌های دهه فجر به منظور فراهم‌سازی زمینه حضور و مشارکت هر چه بیشتر نمازگزاران مساجد در امر برنامه‌ریزی مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آئین‌های گرامیداشت ایام الله دهه فجر و آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در پایان بر بهره‌گیری از حضور هنرمندان در برنامه‌های دهه فجر، تجلیل از هنرمندان تاثیرگذار در انقلاب، تبیین دستاوردها با استفاده از ابزار تبلیغاتی، اجرای برنامه‌های فرهنگی با زبان هنر، مشارکت بخش خصوصی در زمینه تبلیغات تأکید کرد.
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking