۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲

جامعه در تمامی مسائل زندگی از وجود معنوی قرآن نهایت استفاده را می‌برد

گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس شورای شهر سنندج گفت: جامعه در تمامی مسائل زندگی از وجود معنوی قرآن نهایت استفاده را می برد حتی در مواردی هم کسانی که به این کتاب معنوی آسمانی اعتقادی ندارند اما به عنوان تحقیق و برسی موضوعات علمی خود مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، جلال شریعتی، رئیس شورای شهر سنندج امروز، 19 دی ماه در جلسه کارگروه تدوین سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی استان کردستان که با حضور اعضای شورای عالی قرآن در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: ما مسلمانان معتقدیم که فضیلت در زندگی از قرآن کسب می‌شود.

وی افزود: امروزه جوانان با آموزه‌ها و  رحمت قرآن غریبه شدن چرا که کمتر به سمت قرآن تمایل دارند که این امر نیاز به آسیب شناسی اساسی در جامعه دارد.

رئیس شورای شهر سنندج با اشاره به اینکه قرآن مبنای قانون اساسی است، بیان کرد: این امر نشان از اهمیت و نقش پر ارزش آن در زندگی روزمره ما دارد چراکه می‌تواند چراغی روشن در فراسوی راه ما در زندگی باشد.

وی عنوان کرد: جامعه در تمامی مسائل زندگی از وجود معنوی قرآن نهایت استفاده را می‌برد حتی در مواردی هم کسانی  که به این کتاب معنوی آسمانی اعتقادی ندارند اما به عنوان تحقیق و بررسی موضوعات علمی خود  مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند.

شریعتی با اشاره به اینکه امروزه جامعه اسلامی کشور  ما رویکردی قرآنی دارند، بیان کرد متاسفانه جوانان امروزی رغبتی به انس با قرآن ندارند و آن طور که باید در سایه قرآن قرار بگیرند، تمایلی نشان نمی دهند. 

وی یادآور شد: امیدواریم متولیان این امر با تدبیر و برنامه با الهام از قرآن کریم محتوای علمی کتاب را همراه با طراحی های ادبی و هنری به جوانان عرضه کنیم.

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking