۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱

برنامه‌های قرآنی دهه فجر به سمت مناطق محروم سوق داده شود

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: در ایام دهه فجر از اجرای برنامه‌های ماندگار نباید غفلت کرد، برنامه‌ها تنها به مساجد و اماکن مذهبی خلاصه نشود، بهتر است اجرای برنامه‌های قرآنی به مناطق آسیب‌پذیر جامعه سوق داده شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، در اولین جلسه کمیته قرآن ستاد دهه فجر استان در سال 95 که امروز، 19 دی‌ماه به میزبانی اداره‌کل تبلیغات اسلامی برگزار شد گفت: انتظار از همه دستگاه‌ها در راستای برگزاری هرچه بهتر دهه مبارک فجر بالاست اما در رأس برنامه‌های اجرایی توسط دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و ... برنامه‌ریزی در حوزه قرآن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی بر ضرورت شاخص بودن برنامه‌های قرآنی نسبت به دیگر برنامه‌ها تأکید کرد و افزود: اجرای برنامه‌های مفرح مانند مسابقات ورزشی و جشن، نباید برنامه‌های قرآنی را کم رنگ جلوه دهد، حال و هوای برنامه‌های قرآنی در ایام‌الله دهه فجر باید گسترده‌تر باشد به نوعی که روح قرآن در تمام برنامه‌ها متجلی شود.
حجت‌الاسلام قربان‌پور اضافه کرد: در این ایام اجرای برنامه‌های ماندگار نباید فراموش شود، کیفیت برنامه‌ها و محافل قرآنی بسیار حائز اهمیت است، نباید برنامه مقطعی و رفع تکلیفی برگزار شود، همچنین حضور حداکثری مردم مهم است، اجرای برنامه‌ها تنها به مساجد و اماکن مذهبی خلاصه نشود، بهتر است اجرای برنامه‌های قرآنی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی به مناطق آسیب‌پذیر جامعه سوق داده شود.
وی تصریح کرد: شکی نیست قرآن عامل افزایش فضای معنوی نه تنها در کشور بلکه در جهان بشری است و می‌تواند مدیریت عالم را داشته باشد، استفاده از ظرفیت دهه فجر این نوید را می‌دهد که برنامه‌های معنوی در جامعه تحقق یابد و آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد.
این مقام مسئول ادامه داد: خانواده‌ها باید درگیر مباحث قرانی شوند، اگر فضای معنوی قرآن در اجتماع فراگیر شود قطعاً مبانی قرآنی قابلیت تحول جامعه را دارد.
منبع : خبرگزاری قرآن

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking