۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت:

سامانه مرکز ثبت انبارهای کشور در آذربایجان شرقی راه اندازی می شود

سامانه مرکز ثبت انبارهای کشور در آذربایجان شرقی راه اندازی می شود
تبریز - مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از راه اندازی دومین سامانه مرکز ثبت انبارهای کشور در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس تابش ظهر پنجشنبه در کارگاه آموزشی روسا و نمایندگان سازمان های صنعت معدن و تجارت منطقه شمالغرب کشور گفت: شناسنامه دار کردن مراکز نگهداری کالا و  هدف از راه اندازی این سامانه را کنترل ورود و خروج انواع کالاست.

وی از راه اندازی دومین سامانه مرکز ثبت انبارهای کشور در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: تمام مراکز نگهداری کالا که پیش ازاین موفق به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح نشده اند، می توانند با ثبت اطلاعات خود را سازمان صنعت معدن و تجارت ودیگر زیر مجموعه های آن، نسبت به قانونی سازی فعالیت های خود اقدام کنند.

تابش تصریح کرد: تمامی مراکز نگهداری کالا که به مبدا و مقصد آن صدور بارنامه انجام می گیرد و در آنها کالای مازاد بر نیاز دپو می شود، مشمول تعریف «انبار کالا» هستند و در صورتی که صاحبان انبارها اقدام به ثبت اطلاعات خود در این سامانه نکنند، فعالیت آنها بعنوان پخش کالای خارج از شبکه تلقی شده و مشمول مجازات های پیش بینی شده در خصوص مصادیق کالای قاچاق می باشد.

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تمامی دستگاه های اجرایی و اطلاع رسان استان خواست تا تمامی اقدامات لازم را در خصوص عملیاتی سازی و اطلاع رسانی های لازم انجام دهند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking